Americké úrady sa priblížili k identifikácii zdroja kontaminácie špenátu E.coli

Americké úrady urobili pokrok pri identifikácii zdroja nedávnej kontaminácie špenátu baktériou E.coli, ktorou sa nakazili dve stovky konzumentov a traja zomreli. Zistenia nasvedčujú, že zelenina sa nakazila kravským hnojivom z ranča v kalifornskom Salinas Valley, neďaleko farmy, kde ju pestovali.

Vzorky odobrané z troch kusov dobytka na ranči sa presne zhodujú s kmeňom E.coli 0157:H7, ktorý zistili u pacientov a ktorý objavili v baleniach špenátu, povedal vo štvrtok novinárom Kevin Reilly, zástupca riaditeľa oddelenia preventívnych služieb pri kalifornskom ministerstve zdravotníctva.

Vyšetrovatelia však stále nemajú istotu, či E.coli objavená v kravskom hnoji kontaminovala polia, zistenia však dávajú dôvod na ďalšie skúmanie. "Zatiaľ nemáme dymiacu kravu," povedal Reilly, použijúc odkaz na slovné spojenie "dymiaca pištoľ", ktorý označuje nezvratný dôkaz.

Podľa Roberta Bracketa z Úradu pre potraviny a liečivá (FDA) stále zostáva veľa nezodpovedaných otázok.

Vyšetrovatelia stále nevedia, ako mohli výkaly špenát kontaminovať, tiež nevedia, či farma používala kravský hnoj na svojich poliach. Neexistujú ani dôkazy, že dobytok sa dostal na špenátové polia, po ktorých sa však prechádzali divé svine. Vyšetrovatelia naďalej ako možné zdroje nákazy skúmajú vodu, ktorou polia zavlažovali, ako aj hygienu zamestnancov farmy.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: