korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Nová zubná kefka, či zošit do školy? Dilema, ktorú riešia mnohé slovenské rodiny

Nová zubná kefka, či zošit do školy? Dilema, ktorú riešia mnohé slovenské rodiny
Zdroj: P&G
Bratislava, 25. október 2017 - Prvé nepoužité farbičky, vlastná deka s obrázkovým vankúšom, spoločenská hra, kniha len tak pre radosť, či model srdca pre chlapčeka, ktorý sníva, že bude doktorom – to je len malý výber darčekov, ktoré terénni pracovníci Slovenského Červeného kríža rozdali spolu s chýbajúcimi hygienickými potrebami v rodinách žijúcich na hranici chudoby. To pravé pohodlie domova je však mnohým deťom stále vzdialené.
 
Podľa údajov Štatistického úradu z EU SILC 2016 bolo rizikom chudoby ohrozených 12,7 % obyvateľov Slovenska (približne 670 tisíc osôb) . Domácnosti s nezaopatrenými deťmi boli na Slovensku celkovo viac vystavené riziku chudoby (17,2 %) ako domácnosti bez nezaopatrených detí (7,2 %) – takmer dvojnásobne. Slovenský Červený kríž sa snaží situáciu aspoň zmierniť, pomáha mu aj projekt „S malou pomocou k veľkej radosti“. „Vďaka tejto spoločnej kampani sme minulý rok urobili radosť viac ako 500 deťom v rôznych kútoch Slovenska. Okrem hygienických balíčkov pre rodiny s malými deťmi sme rozdali aj darčeky, ktoré si deti samy vysnívali. Pre mnohé z nich to bolo prvýkrát v živote, keď dostali skutočne niečo osobné, po čom túžili. S takýmito rodinami sa stretávame často a keď môžeme, veľmi radi okrem poskytnutia praktickej pomoci potešíme aj ich ratolesti, “ hovorí Zuzana Rosiarová , generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.
 
Kampaň S malou pomocou k veľkej radosti chytila za srdce aj nastávajúcu maminu Dianu Hágerovú . „Aktuálne ako budúca mama si intenzívne uvedomujem dôležitosť skutočného a bezpečného domova pre každé jedno dieťa. Preto beriem veľmi pozitívne, že aj maličkosť, akou je nákup bežných výrobkov, môže prispieť k vytvoreniu pohodlia domova pre deti, ktoré to potrebujú. Som rada, že môžem byť súčasťou tejto iniciatívy a verím, že sa nás zapojí čo najviac,“ dodala Diana Hágerová.
 
V každom regióne sa bohužial nájdu rodiny, ktoré majú problém zabezpečiť zo svojho príjmu základné životné podmienky a tak je kúpa nových hračiek, školských potrieb a iných drobností, ktoré urobia deťom radosť, odsúvaná. Terénny pracovníci sa stretávajú s prípadmi, keď stará mama opatruje 7 detí, ktoré ich vlastní rodičia opustili. Potom je nadštandard aj dostatok stravy, základné hygienické potreby, šatstvo a pod.

 
Detí túžiacich po pohodlí domova je na Slovensku stále veľa, preto Slovenský Červený kríž s partnermi opäť spúšťajú celonárodnú iniciatívu „S malou pomocou k veľkej radosti”. Kúpou vybraných produktov značiek P&G ako Pampers, Lenor, Ariel či Gillette, v ktoromkoľvek obchode Coop Jednota, zákazníci pomôžu Červenému krížu zabezpečiť starostlivosť pre deti po celom Slovensku. Iniciatíva potrvá až do 30. novembra 2017. 

Zdroj: P&G

Dátum zverejnenia: