Nová zubná kefka, či zošit do školy? Dilema, ktorú riešia mnohé slovenské rodiny

Nová zubná kefka, či zošit do školy? Dilema, ktorú riešia mnohé slovenské rodiny
Zdroj: P&G
Bratislava, 25. október 2017 - Prvé nepoužité farbičky, vlastná deka s obrázkovým vankúšom, spoločenská hra, kniha len tak pre radosť, či model srdca pre chlapčeka, ktorý sníva, že bude doktorom – to je len malý výber darčekov, ktoré terénni pracovníci Slovenského Červeného kríža rozdali spolu s chýbajúcimi hygienickými potrebami v rodinách žijúcich na hranici chudoby. To pravé pohodlie domova je však mnohým deťom stále vzdialené.
 
Podľa údajov Štatistického úradu z EU SILC 2016 bolo rizikom chudoby ohrozených 12,7 % obyvateľov Slovenska (približne 670 tisíc osôb) . Domácnosti s nezaopatrenými deťmi boli na Slovensku celkovo viac vystavené riziku chudoby (17,2 %) ako domácnosti bez nezaopatrených detí (7,2 %) – takmer dvojnásobne. Slovenský Červený kríž sa snaží situáciu aspoň zmierniť, pomáha mu aj projekt „S malou pomocou k veľkej radosti“. „Vďaka tejto spoločnej kampani sme minulý rok urobili radosť viac ako 500 deťom v rôznych kútoch Slovenska. Okrem hygienických balíčkov pre rodiny s malými deťmi sme rozdali aj darčeky, ktoré si deti samy vysnívali. Pre mnohé z nich to bolo prvýkrát v živote, keď dostali skutočne niečo osobné, po čom túžili. S takýmito rodinami sa stretávame často a keď môžeme, veľmi radi okrem poskytnutia praktickej pomoci potešíme aj ich ratolesti, “ hovorí Zuzana Rosiarová , generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.
 
Kampaň S malou pomocou k veľkej radosti chytila za srdce aj nastávajúcu maminu Dianu Hágerovú . „Aktuálne ako budúca mama si intenzívne uvedomujem dôležitosť skutočného a bezpečného domova pre každé jedno dieťa. Preto beriem veľmi pozitívne, že aj maličkosť, akou je nákup bežných výrobkov, môže prispieť k vytvoreniu pohodlia domova pre deti, ktoré to potrebujú. Som rada, že môžem byť súčasťou tejto iniciatívy a verím, že sa nás zapojí čo najviac,“ dodala Diana Hágerová.
 
V každom regióne sa bohužial nájdu rodiny, ktoré majú problém zabezpečiť zo svojho príjmu základné životné podmienky a tak je kúpa nových hračiek, školských potrieb a iných drobností, ktoré urobia deťom radosť, odsúvaná. Terénny pracovníci sa stretávajú s prípadmi, keď stará mama opatruje 7 detí, ktoré ich vlastní rodičia opustili. Potom je nadštandard aj dostatok stravy, základné hygienické potreby, šatstvo a pod.

 
Detí túžiacich po pohodlí domova je na Slovensku stále veľa, preto Slovenský Červený kríž s partnermi opäť spúšťajú celonárodnú iniciatívu „S malou pomocou k veľkej radosti”. Kúpou vybraných produktov značiek P&G ako Pampers, Lenor, Ariel či Gillette, v ktoromkoľvek obchode Coop Jednota, zákazníci pomôžu Červenému krížu zabezpečiť starostlivosť pre deti po celom Slovensku. Iniciatíva potrvá až do 30. novembra 2017. 

Zdroj: P&G

Dátum zverejnenia: