Pokrok v oblasti odstraňovania chĺpkov - IPL svetlo

Pokrok v oblasti odstraňovania chĺpkov - IPL svetlo
Zdroj: holime.eu
Bratislava, 22. november 2017 - Odstraňovanie chĺpkov patrí k podstate ľudstva už od dávnych čias. Od pazúrikov už sme sa ale naozaj posunuli a tým najnovším, čo môžete na odstraňovanie chĺpkov vyskúšať, je IPL svetlo. Čím ďalej tým viac sa hovorí o tom, ako by bolo najlepšie chĺpky odstraňovať natrvalo. Aspoň na niektorých miestach. Ako to funguje v prípade IPL svetla?

Už pred pár rokmi sa začala používať technológia intenzívneho pulzného svetla na odstraňovanie chĺpkov. Spočiatku sa na túto metódu mnoho žien nespoliehalo, ale predsa len všetky ženy túžia po hladkej pokožke bez toho, aby museli každý deň siahať po žiletke. Preto obľúbenosť IPL epilácie z roka na rok stúpa nielen u žien, ale dokonca aj u mužov.

Ako IPL epilácia funguje?
Laserová epilácia, ktorú vykonávajú v kozmetických salónoch, je pomerne známa. A práve tejto metóde je odstraňovanie chĺpkov pomocou IPL svetla veľmi podobné. Odlišuje sa len v tom, že IPL epilátory sú prispôsobené na domáce používanie.

Podstatným pre IPL epiláciu je pôsobenie intenzívneho pulzného svetla na tmavý pigment chĺpkov, tzv. melanín. Tým, že sa svetlo dostane pod povrch pokožky spôsobí, že chĺpky samé následne vypadnú. Nie vždy sa stane, že chĺpky vypadnú ihneď, ale dochádza k tomu počas nasledujúcich hodín prípadne dní. Aj keď ale hovoríme o tom, že IPL epilácia by mala mať dlhodobé výsledky, tak toto prvé vypadnutie nie je konečné. Aby došlo k zamedzeniu ďalšieho rastu chĺpkov, je potrebné ošetrenie opakovať. Prečo? Je totiž potrebné, aby svetlo pôsobilo v miestach, odkiaľ chĺpky vypadli a tým zamedzilo ich ďalšiemu rastu.

Aj keď by všetci radi dosiahli hladkú pokožku na dlhšiu dobu okamžite, tak to bohužiaľ nejde. IPL epilácia je kúrou na niekoľko mesiacov. Začínate ošetrovaním počas ôsmich až dvanástich týždňov, vždy raz týždenne. Aj tak sa ale môže stať, že sa v tejto prvej fáze nezbavíte všetkých chĺpkov, pretože IPL svetlo pôsobí len na chĺpky v rastovej fáze. Akonáhle sa ale chĺpky prestávajú pravidelne objavovať, tak možno prejsť do udržiavacej fázy epilácie, v ktorej sa vykonáva ošetrenie raz za mesiac či dva.

Je to bezpečné?
Táto otázka je v prípade kontaktu špeciálneho svetla s pokožkou úplne na mieste. O väčšiu bezpečnosť pri používaní sa stará funkcia tzv. senzora pokožky. Ten buď pred samotným ošetrením, alebo v priebehu epilácie, sníma odtieň pokožky a podľa toho prispôsobuje  intenzitu zábleskov. IPL epilátory sú špeciálne vyvíjané na domáce použitie a preto nie je potrebné počas epilácie používať žiadne ochranné okuliare. Samozrejme sa však nesmiete pozerať priamo do záblesku.

Môže IPL epiláciu vyskúšať každý?
Keď sa človek dozvie tieto informácie, môže sa zdať, že IPL epilácia je ideálnym riešením pre každého. Je potrebné ale upozorniť na to, že výsledky tejto metódy odstraňovania chĺpkov sú veľmi individuálne. Najväčšiu účinnosť má IPL svetlo v prípade svetlého odtieňa pokožky a tmavých chĺpkov. Sú však aj odtiene pokožky alebo chĺpkov, na ktorých by naopak IPL epilácia účinná nebola. To sa tyká veľmi tmavého odtieňa pokožky a veľmi svetlých, šedivých alebo ryšavých chĺpkov.

Pozor si treba dávať aj v prípade kŕčových žíl, väčšieho množstva materských znamienok, ale aj tetovania. Všetky tieto prípady môžete konzultovať s dermatológom, ktorý by Vám mal byť schopný poradiť. Dôležité je ale predovšetkým to, aby ste sa dodržiavali pokyny uvedené v návode na používanie prístroja.

Zdroj: holime.eu

Dátum zverejnenia: