Tieto 4 tipy vám pomôžu nájsť stratenú energiu v zime - aj sexuálnu!

Tieto 4 tipy vám pomôžu nájsť stratenú energiu v zime - aj sexuálnu!
Zdroj: Prime time
Bratislava, 5. december 2017 - Chlad, častý dážď alebo sneženie, nedostatok slnka. Toto všetko sú „nepriatelia“ vitality a energie. Ako sa s nimi vysporiadať?

Máte aj vy ten pocit, že počas zimného obdobia ste akoby bez životnej energie? Nie ste sami, tento pocit trápi čoraz viac ľudí. Väčšina naň rezignuje, avšak to je chyba. Existuje totiž niekoľko pomerne jednoduchých vecí , vďaka ktorým môžete tento stav zmeniť. Nasledujúce tipy vám pritom pomôžu napríklad aj v spálni!


1. Dostatok vitamínov


Dostatok vitamínov je alfa a omega pre náš organizmus najmä v zimnom období . Vitamíny sa v zime prirodzenou formou vyskytujú v jedle oveľa menej, ako počas leta. Ak trpí organizmus avitaminózou , čiže všeobecným nedostatkom vitamínov, prejaví sa to aj na pocite únavy.

Najdôležitejšie vitamíny , ktoré by ste mali cielene počas zimy prijímať, sú tieto tri:
  • vitamín C - známy vitamín dôležitý pre náš imunitný systém je dôležitým a účinným prírodným antioxidantom, ktorý podporuje vitalitu a zlepšuje aj kvalitu spermií
  • vitamín D - pod týmto označením sa myslí skupina viacerých vitamínov, pričom okrem známeho účinku na kosti podporuje aj imunitu a lepšiu pohyblivosť spermií
  • vitamín E - ide o silný antioxidant spomaľujúci starnutie a zlepšujúci vitalitu; veľmi dôležitý je aj pre podporu činnosti pohlavných žliaz a na zvýšenie potencie


2. Ľahšie jedlo a nápoje


Ťažké jedlá, najmä tučné mäsá, mastné potraviny a tučné mliečne produkty , to všetko zaťažuje naše trávenie. To so sebou prináša aj väčšiu spotrebu energie na celý proces trávenia a metabolizmu. To isté platí aj o presladených a hustých nápojoch . Takáto energia potom chýba pri ostatných procesoch, nehovoriac už o sexuálnej aktivite.

Riešenie? Pomerne jednoduché a dalo by sa zhrnúť v týchto bodoch:
  • ak konzumujete mäso, nech sa jedná o chudé kuracie alebo morčacie mäso, prípadne o ryby
  • oveľa viac treba konzumovať ovocie a zeleninu
  • ak už konzumujete mliečne výrobky, nech ide o nízkotučné produkty
  • zabudnite na alkohol alebo sladené nápoje, voda s citrónom vás povzbudí oveľa viac


3. Viac pohybu


Sedíte celé dni len v kancelárii alebo doma? Máte málo prirodzeného pohybu? Ak je ľudský organizmus bez pohybu, spomaľuje to energetickú výmenu v ňom a telo sa navyše prepne do akéhosi „lenivého módu“. Naopak, permanentný pohyb rozprúdi metabolizmus aj zároveň aj uvoľňuje endorfíny, čo sú známe ako hormóny šťastia.

Neplatí to samozrejme vtedy, ak ste fyzicky unavený - vtedy by ste mali v prvom rade dostatočne odpočívať . Ak sa však dá, choďte všade peši, namiesto výťahu používajte schody a vyskúšajte aj beh . Beh patrí v zime totiž k jedinej aktivite, ktorú môžete realizovať takmer v každom počasí a pomôže vám získať aj kondíciu potrebnú napríklad v spálni.


4. Výživové doplnky


Najrýchlejšou formou, ako dobiť energiu, sú výživové doplnky. Dnes sa dajú kúpiť naozaj stovky až tisíce druhov takýchto prípravkov , čo je však dôvod aj na ich určité triedenie. Najlepšie sú čisto prírodné produkty obsahujúce len látky získane prirodzenou formou. Takýmto produktom je napríklad eJoy® , ktorý k nám prišiel z Veľkej Británie.

Ide o prípravok obsahujúci čisto prírodné látky podporujúce tak prekrvenie ciev, ako aj zvýšenie energie a to najmä tej sexuálnej ! eJoy® vplýva priaznivo na zvýšenie hladiny hormónu testosterón, na pevnejšiu a kvalitnejšiu erekciu a dokonca aj na zlepšene fungovania prostaty.

Objednať si ho môžete online bez lekárskeho receptu priamo na oficiálnej stránke distribútora pre SR -  na www.ejoy.sk

Zdroj: www.ejoy.sk

Dátum zverejnenia: