Gastronomické predpoklady pre hemoroidy

Gastronomické predpoklady pre hemoroidy
Zdroj: DoktorPRO
Bratislava 11. január 2018 - Hemoroidy sú jedným z najfrekventovanejších ľudských ochorení. Podľa štatistík sa hemoroidy medzi dospelou populáciou vyskytujú tak často, ako, napríklad, osýpky medzi deťmi. Inak povedané, každý z nás vie, čo sú hemoroidy. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie je k tejto chorobe náchylných viac ako 70% svetovej populácie. Z praxe dnes vieme, že príčinou tohto ochorenia sú kŕčové žily análneho kanála. Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí, ktorí trpia zápchou, vedú sedavý životný štýl, pravidelne konzumujú alkoholické nápoje a korenené jedlá. Avšak, väčšina z nás ani netuší, koľko problémov a skľučujúceho trápenia môže spôsobiť také bežné ochorenia ako hemoroidy.

Preto sa pokúsime zodpovedať na dôležitú otázku "ČO ROBIŤ?". Príznaky hemoroidov sú niekedy natoľko rozmanité, že sa jednoducho nedá zaobísť bez pomoci skúseného lekára. Medzi charakteristické symptómy zaraďujeme krv v stolici, svrbenie v oblasti konečníka, nepohodlie, a v niektorých prípadoch aj silnú bolesť. Je potrebné poznamenať, že obdobné príznaky sú občas prítomné aj pri rakovine a iných závažných ochoreniach konečníka. Ľudia, ktorí sa hanbia obrátiť na odborníka a snažia sa liečiť vlastnými silami, to napokon oľutujú! Samoliečba a odďaľovanie návštevy odborníka  môžu spôsobiť (treba povedať, že zbytočné) zhoršenie zdravotného stavu.

Kedysi boli hemoroidy považované za dedičné ochorenie. Ide tu však skôr o zaužívané stravovacie návyky, pretože výskyt hemoroidov je mnohokrát spätý s nastavením nášho jedálnička, najmä s konzumáciou korenistých jedál a alkoholu, nesprávnou výživou, častým konzumovaním sendvičov v priebehu celého dňa a s nedostatkom vlákniny v potrave. Pokiaľ sa k takémuto nastaveniu našich stravovacích návykov a životného štýlu pridruží aj fajčenie, mozaika faktorov stimulujúcich toto ochorenie je hotová. Nesprávna výživa vedie k zúženiu ciev a spôsobuje zápchu. A to sú vlastne predpoklady, podporujúce rozvoj choroby.

Ďalšia príčina vzniku tohto ochorenia môže byť v charaktere nášho povolania a v nastavení nášho životného štýlu. Snažte sa preto vyhýbať vyčerpávajúcej telesnej záťaži a zdvíhaniu ťažkých vecí. Sedavé zamestnanie, resp. sedavé trávenie voľného času sú tiež závažnými rizikovými faktormi, pretože podporujú hromadenie krvi v malej panve a porušujú zásobovanie stien žilových ciev kyslíkom. Do kategórie „rizikových“ profesií môžeme zaradiť tanečníkov, nakladačov/vykladačov tovarov, športovcov, šoférov či predstaviteľov tzv. „intelektuálnych“ profesií, ktorí trávia veľa času v pracovnom kresle.

Buďte opatrní pri diétach! Nie vždy sa tzv. „zdravé“ diéty alebo diéty na chudnutie interpretujú správne, čo taktiež môže mať za následok vznik hemoroidov.

Spravidla pacient príde k proktológovi už s akútnou formou hemoroidov. V tomto štádiu už vyskúšal všetky známe prostriedky a metódy starej mamy. Učte sa na cudzích chybách! Nečakajte, kým hemoroidy urobia Váš život neznesiteľným! Nekomplikujte úlohu proktológovi! Neodsudzujte sa na bolestivú liečbu! Stačí načas sa obrátiť na odborníka . Pocit hanby nie je v tomto prípade na mieste!A navyše, ak počas návštevy u proktológa počujete, že tento problém pomôže vyriešiť iba operácia, neponáhľajte sa s ňou! DoktorPRO už niekoľko rokov úspešne uplatňuje inovatívne metódy liečby hemoroidov, BEZ BOLESTI A BEZ CHIRURGICKÉHO ZÁKROKU . Počet spokojných pacientov každý deň rastie! Liečba prebieha ambulantne. Pacient si zachováva svoju práceschopnosť a ostáva aktívny, čo by nebolo možné pri chirurgickej operácii, pri ktorej by vypadol zo života na niekoľko týždňov. Ani si nestihnete uvedomiť, a nezistia to ani ostatní, ako sa z pacienta zmeníte na človeka, ktorý je spokojný s kvalitou svojho života, úspešný, šťastný, bezstarostný!

Neváhajte ani vy! Odhodlajte sa zavolať nám na číslo 0800-200-000 a objednajte sa na vyšetrenie. 

Zdroj: DoktorPRO

Dátum zverejnenia: