Zdravý a šťastný úsmev pre všetkých

Zdravý a šťastný úsmev pre všetkých
Zdroj: Union
Čakáreň v zubnej ambulancii nie je práve najobľúbenejšie miesto, ale starostlivosť o zuby treba brať vážne a nepodceňovať ju. Napriek tomu, že zubára navštevujeme už od malička, ~~mnohí z nás sa odhodláme navštíviť ho až pri nepríjemnej bolesti v ústach. Vyhnite sa bolestivým zákrokom a navštevujte aj vy svojho zubára s úsmevom na tvári. Ako na to? Čítajte ďalej...
 
Základom na odbúranie strachu, ale aj udržanie si zdravého úsmevu je pravidelné absolvovanie preventívnych prehliadok. Nárok na preventívnu prehliadku jedenkrát do roka má každý z nás. Navyše deti a tehotné ženy majú nárok na preventívnu prehliadku až dvakrát do roka. Aj napriek tomu, že preventívna prehliadka je hradená z verejného zdravotného poistenia, túto možnosť využije iba každý druhý Slovák. V roku 2017 Union zdravotná poisťovňa, a.s., vo svojej širokej sieti 1.887 zmluvných stomatológov, uhradila preventívnu prehliadku takmer 200.000 svojim poistencom, v celkovej sume 2,5 mil. € a preplatila svojim poistencom dodatočné ošetrenie u zubára vo výške až 9,7 mil. €.
Chceme našim poistencom dopriať zdravý a šťastný úsmev, preto sme tento rok priniesli Dentálny balík pre deti aj dospelých .
 
V akom veku začať s návštevou zubára?
Deti by mali prvý krát navštíviť zubára čo najskôr, zubný kaz sa vyskytuje dokonca už u päťročných detí. Na jedného 12-násť ročného tínedžera pripadá priemerne jeden zaplombovaný zub a každý piaty 15-násť ročný tínedžer má dokonca jeden zub vytrhnutý.
 


Zubár si dieťa po absolvovaní preventívnej prehliadky vo väčšine prípadov objedná aj na následné ošetrenie chrupu. Z tohto dôvodu treba dbať na ústnu hygienu a preventívne prehliadky, ktoré zabezpečenia nielen správny nácvik starostlivosti o zuby a ústnu dutinu, ale aj zachytenie kaziaceho sa zúbka v skorom štádiu, príp. fluoridáciu (posilnenie zubnej skloviny).
Union ponúka finančný príspevok na ošetrenie u zubára vo výške až 50 € pre každé poistené dieťa do 17 rokov vrátane, a to každý rok.
 
Ako sa starať o zuby v dospelosti?
Starostlivosť o zuby nekončí u detí, a preto na udržanie zdravého úsmevu prispieva Union aj dospelým príspevkom na dentálnu hygienu (v roku 2016 absolvovalo dentálnu hygienu takmer 650 tisíc Slovákov) a príspevkom na zubné korunky vo veku od 45 rokov (v roku 2016 bolo implementovaných takmer 150 tisíc zubných koruniek).


 
V roku 2018 už Union zdravotná poisťovňa stihla poskytnúť príspevok na ošetrenie u zubára alebo dentálnu hygienu takmer 2.000 svojim poistencom prostredníctvom svojho unikátneho zubného benefitu. Viac informácii o tomto benefite nájdete na: www.union.sk/dentalny-balik

Zdroj: UNION

Dátum zverejnenia: