Kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti

Kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti
Zdroj: union
Ako je to s kvalitou a dostupnosťou zdravotnej starostlivosti na Slovensku?
Známe slovenské porekadlo vraví, že zdravie si za peniaze človek nekúpi. Pre každého z nás je zdravie tou najväčšou prioritou. Všetci preto pokladáme za najdôležitejšiu dostupnosť a najmä profesionalitu lekárov, ambulancií, či nemocníc. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete viac o tom, kto a ako prispieva k zlepšovaniu kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti na Slovensku.
 
Dostupnosť zdravotnej starostlivosti
Kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti je pre Union zdravotnú poisťovňu kľúčová. Aj preto má Union zmluvu s každou nemocnicou na Slovensku. Každý poistenec Unionu si môže vybrať z pomedzi viac ako 11000 zdravotníckych zariadení, kde sa o ich zdravie postará takmer 22 000 lekárov vo všetkých regiónoch Slovenska. V každom regióne sa môžu poistenci Union zdravotnej poisťovne obrátiť na viac ako 1 111 zmluvných zdravotníckych zariadení, čo predstavuje minimálne 86 % všetkých zdravotníckych zariadení daného regiónu. Union zdravotná poisťovňa má najviac zazmluvnených lekárov na jedného poistenca.
 
Čakacie doby na vyšetrenia
Pacienti nemajú radi dlhé čakanie a vysedávanie v čakárňach. Aj preto poisťovňa Union dlhodobo pracuje na tom, aby svojim poistencom umožnila rýchle a kvalitné vyšetrenia. Už niekoľko rokov po sebe majú poistenci Union zdravotnej poisťovne najkratšie čakacie doby na vyšetrenie magnetickou rezonanciou, alebo CT-čkom. Priemerná čakacia doba na tieto vyšetrenia je od 2 o 21 dní. Viac o dostupnosti a kvalite zdravotnej starostlivosti pre poistencov Union sa dozviete na www.union.sk/lekari
 
Nadštandarný prístup
Navyše Union zdravotná poisťovňa tento rok začala v rámci zlepšovania kvality a dostupnosti spoluprácu s rozsiahlou sieťou nemocníc a zdravotníckych zariadení AGEL SK. V rámci tejto aktivity poisťovňa dohodla pre svojich poistencov vo viacerých AGEL SK nemocniciach ešte dostupnejšie vyšetrenia magnetickej rezonancie a CT. Poistenci sa tiež môžu objednávať na konkrétne dni a hodiny, ktoré sú pre nich vyhradené, alebo na mamografiu s termínom už do dvoch týždňov, či získavajú špeciálne zľavy na úkony, ktoré AGEL SK ponúka. Viac o výhodách poistencov Union v AGEL SK nájdete na www.union.sk/agel
V Unione je mimoriadne dôležité zabezpečenie kvalitnej a dostupnej zdravotnej starostlivosti pre všetkých našich poistencov. Minulý rok navštívilo lekára viac ako 90% našich poistencov, naša poisťovňa preplatila v priemere viac ako 100 vyšetrení a rozličnej zdravotnej starostlivosti každému poistencovi a uhradila zdravotnú starostlivosť vo výške takmer 280 miliónov eur, čo je v priemere na jedného poistenca až 571 eur.
 


Benefity navyše
Okrem toho Union zdravotná poisťovňa má pre všetkých svojich poistencov veľké množstvo atraktívnych benefitov, ktoré pokrývajú všetky vekové kategórie. Pre najmenších je to napríklad príspevok na nákup novorodeneckých potrieb, príspevok na kurz plávania, či zapožičanie monitoru dychu. Novorodenci a mamičky môžu taktiež bezplatne využívať pomoc pôrodných asistentiek. Všetky výhody pre čerstvé mamičky a novorodencov nájdete na www.union.sk/mama. Deti do 12 rokov majú možnosť dostať príspevok na okuliarový rám.
 
Mimoriadne dôležitá je aj starostlivosť o zuby a preto každý poistenec Unionu má nárok na príspevok až vo výške 100 eur na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu. Ako získať príspevok 100 eur na zuby a na čo všetko je príspevok platný sa dočítate na www.union.sk/100eur. Dobrá zdravotná poisťovňa kladie dôraz aj na prevenciu. Aj preto má Union prepracovaný program a pravidelne pozýva svojich poistencov na preventívne vyšetrenia v rámci ktorých môžu absolvovať aj špeciálne vyšetrenia v zdravotníckych zariadeniach, ktoré sú najbližšie k ich domovu. Zdravie je kľúčový faktor kvality života pre každého z nás. Union zdravotná poisťovňa preto zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre svojich poistencov proaktívne, profesionálne a zodpovedne, no a v neposlednom rade rieši každý prípad individuálne a veľmi ústretovo.
 
Zdroj: UNION

Dátum zverejnenia: