Eliptical a ako sa cez zimu udržať fit

Eliptical a ako sa cez zimu udržať fit
Zdroj: equiplo
Eliptický trenažér je veľmi vydarený fitness stroj, s ktorým je chudnutie radosť. Jeho hlavnou sezóna začína práve v tomto období, keď už beh vonku nie je tak príjemnou záležitosťou, ako na jar či v lete. Udržiavať sa na ňom v kondícii je však možné po čas celého roka, a to v pohodlí domova.

Jeho ďalšie označenie je crossový trenažér, alebo anglicky eliptical a na rozdiel od behu šetrí telo vrátane kĺbov, ktoré najmä u silnejších osôb trpí. Zvláda však okrem simulácie behu tiež simulovanie chôdze, a dokonca aj behu na lyžiach, pretože pri cvičení posilňujeme okrem spodnej časti tela tiež tú hornú. Jeho konkurentmi sú bežecký pás a rotoped, z ktorých si berie len tie najlepšie vlastnosti a kombinuje ich v jednom stroji.


Pohodlné a efektívne chudnutie


Trenažér je vhodný pre posilnenie fyzickej kondície, a hlavne potom pri redukcii telesnej hmotnosti. Široká odborná verejnosť ho odporúča, vedľa plávanie, ako ideálny prostriedok k naštartovaniu a podpore chudnutia. Pri jeho pohybe nohy opisujú tvar elipsy, odtiaľto tiež pomenovanie eliptical, a ruky sa prirodzene pohybujú ako je tomu práve pri behu, alebo pri bežeckom lyžovaní. Vďaka vzpriamenej polohe cvičenca je tak pohyb na ňom zdravý a prirodzený.


Vyberajte podľa intenzity cvičenia


Eliptických trenažérov je k dostaniu naozaj veľa a líšia sa od seba nielen výrobcom, ale tiež podstatnými technickými prvkami. Jednoduchšie základné prevedenie sú prirodzene lacnejšie, pri modeloch s pokročilejšie technikou si budete musieť priplatiť. Pokiaľ na ňom budete cvičiť najmä sami, postačí niektorý model z lacnejšie časti spektra.

Keď bude stroj vaším hlavným zdrojom pohybu a bude sa na ňom striedať celá rodina, je lepšie zainvestovať do modelov drahších, ktoré ponúknu aj vyššiu nosnosť. S výberom eliptického trenažéra tiež do značnej miery pomôžu recenzie spotrebiteľov, alebo nezávislé recenznú weby, ktoré vychádza tak z hodnotenia spotrebiteľov, tak i technických parametrov konkrétnych modelov.


V hlavnej úlohe brzdný systém


V začiatkoch týchto fitnes strojov bol najpopulárnejší mechanický brzdný systém, kedy sa záťažové koleso brzdilo mechanicky, typicky brzdným pásom, ktorý sa uťahovaním okolo záťažového kolesa staral o ovládaní záťaže. V súčasnosti sú stále v ponuke, avšak značne im konkuruje magnetický brzdný systém. Dnes už nie je medzi týmito technológiami veľký finančný rozdiel, a preto dáva zmysel zaobstarať práve magnetický eliptický trenažér.

Ponúka vyšší komfort v podobe výrazne menšie hlučnosti, lepšie nastavenie záťaže a tiež intenzívnejšie zaťaženie. Ovládanie záťaže môže mať buď mechanické, alebo elektronické, ktoré dokáže pracovať s prednastavenými programami. Stretnete sa tiež s hmotnostný záťažového kola, kde platí, že čím vyššia hmotnosť má, tým vyššie záťaže môžete dosiahnuť.


Rozmaznávajte sa modernými prvkami


Moderné elipticaly okrem kvalitnej konštrukcie a tichého chodu vie tiež rad vecí navyše. Meranie tepovej frekvencie už ponúka mnoho modelov, avšak časť z nich dokáže aj automaticky regulovať záťaž tak, aby ste sa stále nachádzali v ideálnej tepovej frekvencii a zároveň bolo cvičenie čo najefektívnejšie. Príjemným doplnkom je tiež prepojenie s tabletom, na ktorom si môžete spustiť video z behu po reálnych tratiach a v pohodlí svojho domova sa tak doslova prebehnúť po celom svete.

Zdroj: equiplo

Dátum zverejnenia: