Nádchu netreba podceňovať. Zvoľ Nasivin!

Nádchu netreba podceňovať. Zvoľ Nasivin!

Nádcha je zápalové ochorenie sliznice nosa a prinosových dutín. Príčinou zápalu bývajú vírusy a baktérie. Nekomplikovaná nádcha trvá zvyčajne 7 - 10 dní a prechádza rôznymi štádiami. 

Typickými príznakmi nádchy sú:

1. Opuch sliznice, ktorý spôsobuje upchatie nosovej dutiny. U malých detí je výraznejší vzhľadom na malé rozmery nosovej dutiny. Je dôležité, aby sa zmiernil opuch sliznice v okolí sluchovej trubice a zabránilo sa tak častej komplikácii - zápalu stredného ucha. 

2. Pri zápale sliznice nosa je zvýšená tvorba hlienu, ktorý zhoršuje upchatie nosa. Odstraňovanie hlienu je sťažené, lebo malé deti ho ešte nevedia vysmrkať. Hlien sa pri prehĺtaní dostáva do žalúdka, deti aj preto častejšie vracajú. Hlien býva pri obyčajnej nádche číry, alebo belavý. Zmena farby na žltú, žltozelenú upozorňuje na možnosť závažnejšej bakteriálnej infekcie. 

Nádcha je ochorenie, ktoré môže viesť k vážnym komplikáciám, preto ju netreba podceňovať, treba ju liečiť. 

Nasivin SOFT 0,01%

NOSOVÉ KVAPKY KVAPKADLO ŠPECIÁLNE PRE NAJMENŠÍCH
s voľným nosom bude vaše bábätko lepšie papať a spinkať ¹.


Vhodný proti nádche pre novoredencov a dojčatá je bez konzervačných látok. Systém “padajúcej kvapky” zabezpečí presné dávkovanie špeciálne pre najmenšie nošteky. Pohodlná aplikácia v ležiacej polohe. S voľným nosom bude vaše bábätko lepšie papať a spinkať.

Nosové kvapky. Liek obsahuje oxymetazolín. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. O správnom používaní sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.
¹ Bergner A and Tschaikin M. Treating rhinitis in babies and toddlers. Translation Deutsche Apotheker Zeitung 2005;145:97-99 (Anglický preklad).

  

Nasivin SOFT 0,025%

SPREJ proti nádche pre deti už od 1 roka

Účinkuje až 12 hodín¹, dieťatko tak prespí celú noc
Pôsobí proti vírusom, lieči príčiny nádchy²
Bez konzervačných látok

Vhodné pre deti od 1 do 6 rokov. 

Nosový sprej. Liek obsahuje oxymetazolín. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. O správnom používaní sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. 
¹ FDA Final monograph for OTC nasal decongestant 1997; FR FDA 08/23/94 F 59 FR 43386.
² Kölsch S. et al., Arzneimittelforschung 2007;57(7):475-82.
Pre deti od 6 rokov Nasivin SOFT 0,05%

 

Dátum zverejnenia: