Toaletná voda pre každú ženu

Toaletná voda pre každú ženu

Obľúbená toaletná voda je dôležitý atribút modernej ženy.  Drahé toaletné vody prémiovej značky môžu okamžite zlepšiť vašu náladu a dať vám vieru v seba. Je veľmi dôležité vybrať si vôňu, ktorá vás nadlho poteší. 

Aký je rozdiel medzi toaletnou vodou a parfumovanou vodou?

Mali by ste, predovšetkým, poznať klasifikáciu parfumovaných prostriedkov. Táto informácia vám bude určite potrebná pri výbere najlepšieho parfumu pre seba alebo ako darček pre najbližších. Všetky parfumované výrobky skladajú sa z vody, alkoholu a aromatických látok. V závislosti od pomeru týchto zložiek sú parfumy rozdelené do nasledujúcich skupín:

1. Parfumy sú najkoncentrovanejší druh parfumérie.

2. Parfumovaná voda, alebo Eau de parfum (EDP), má menej vonných látok ako parfum a obsahuje 8 až 15% vonnej kompozície. Niekedy sa zvykne označovať ako parfémová alebo parfumová voda.

3. Toaletná voda, alebo Eau de toilette (EDT), má 4 až 8% vonnej kompozície v koncentrovanom liehu. Je to jemný sprej, ktorý sa pôvodne používal ako cenovo dostupná alternatíva parfumu.

4. Kolínska voda - voda po holení obsahuje 3-5 % vonnej kompozície a produkty intense až 8 %.


Druhy toaletnej vody

Niekedy je veľmi ťažké pochopiť, ktorá toaletná voda je vhodná pre mladé dievča a ktorá vôňa je lepšia pre elegantnú dospelú dámu. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte mať predstavu o existujúcej klasifikácii parfumov. Tieto znalosti vám pomôžu vybrať si perfektnú vôňu po celý život, alebo naopak, úspešne experimentovať s výberom nového parfumu alebo toaletnej vody. 

 

Čo je lepšie - toaletná alebo parfumovaná voda? 

Na jednej strane odborníci tvrdia, že toaletná voda je menej trvalá v dôsledku nižšej koncentrácie aromatických esencií. Ale niekedy vôňa bežnej toaletnej vody drží sa oveľa dlhšie ako parfum. Jednoznačne určiť trvalosť toaletnej vody nie je také ľahké.

Po prvé, trvanlivosť závisí nielen od koncentrácie aromatických látok, ale aj od použitých zložiek.

Po druhé, aj ta najkvalitnejšia toaletná voda na rôzných ľuďoch vôňa inak. 


Ako sa používa toaletná voda

 

Po výbere ideálnej vône mali by ste zistiť, ako správne toaletnú vodu nanášať. Musíte sa dodržiavať niekoľkých jednoduchých pravidiel:

 

- neodporúča sa miešať vôňe. To sa týka nielen kombinácie dvoch toaletných vôd, ale to sa týka aj dezodorantov alebo stylingových výrobkov s minimálnou vôňou;

 

-  toaletná voda by sa mala nanášať po sprchovaní na čisté a suché telo;

 

- nestriekajte toaletnú vodu na bižutériu, lebo alkohol môže poškodiť obľúbené náušnice alebo váš reťazec;

 

- nepoužívajte príliš veľa produktu, stačí len 2-3 vstreky.

 

Dodržiavanie týchto jednoduchých pravidiel vám umožní potešiť seba a ostatných najjemnejšou vôňou parfumu.

 

Dátum zverejnenia: