korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Robte to, čo robíte radi so zdravými kosťami a svalmi.

Robte to, čo robíte radi so zdravými kosťami a svalmi.
Zdroj: https://www.vigantolvit.sk/#vitamind
ČO JE VITAMÍN D A ČO ROBÍ?

Vitamín D sa podieľa na mnohých metabolických procesoch v tele a je dôležitý pre naše zdravie. Okrem iného zohráva úlohu v procese delenia buniek a dokonca podporuje vstrebávanie vápnika vo vašom tele. Pomáha tiež udržiavať normálnu kostnú a svalovú funkciu, ktorá podporuje aktivitu vášho tela. Na rozdiel od iných vitamínov môže byť vitamín D produkovaný samotným telom. A aký je hlavný stimul, ktorý je zodpovedný za produkciu vitamínu D vlastným telom? Odpoveďou je slnečné svetlo.

KTO POTREBUJE DODATOČNÝ PRÍJEM VITAMÍNU D?

-> ženy v menopauze a po menopauze, pretože potrebujú mať zdravé kosti, hoci pracujú v exteriéri a nevyhýbajú sa pobytu na slnku;

-> ľudia s tmavším typom pokožky, pretože sa im vitamín D tvorí pomalšie;

->ľudia pracujúci v kancelárii, pretože sa im len zriedkakedy dostane slnečného žiarenia a môže sa u nich prejaviť nedostatok vitamínu D;

-> starí ľudia, pretože majú v porovnaní s organizmom 20-ročného človeka len 25-percentú schopnosť vytvárať vitamín D a preto by ho mali dopĺňať dostatočným prijímom kapsúl VIGANTOLVIT.
 

VIGANTOLVIT 2000 I.U  je  bezlepkový a bezlaktózový  výživový doplnok Vašej pestrej stravy. Jeho tablety sú malé, mäkké a ľahko prehĺtateľné.

Zvoľte si v týchto kapsule  VIGANTOLVIT® D3 2000 I.U., ktoré dodajú Vašim bunkám vitamín D a prispejú k Vášmu zdravému životnému štýlu aj v týchto jesenných či zimných mesiacoch.
 

Dátum zverejnenia: