Zdravý pohyb pre Vaše kosti

Zdravý pohyb pre Vaše kosti
Zdroj: vigantolvit.sk
Najväčší objem kostnej hmoty dosahujeme medzi 20.-27. rokom života, kedy je ukončené budovanie kostí. Po dosiahnutí vrcholu kostnej hmoty nasleduje obdobie vyrovnanej prestavby kostí a od cca 35. roku veku objem kostnej hmoty postupne strácame. Tvorba novej kosti veľmi závisí od príjmu jednotlivých zložiek v strave, ktoré sú pre jej kvalitu dôležité, a to vitamíny D a K, vápnik a iné.VYTVORTE SI ZDRAVÝ ZÁKLAD KOSTNEJ HMOTY VČAS, SKÔR AKO VÁM ZAČNE UBÚDAŤ
DÔLEŽITOSŤ VITAMÍNU D


Plávanie, surfovanie, beh a pešia turistika sú len niektoré z mnohých aktivít, ktoré vám pomôžu zostať aktívnymi. To znamená, že potrebujete zdravé kosti a svaly, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Včasná starostlivosť je najlepší spôsob ako im pomôcť udržať sa vo forme a byť pripravený na to, čo prináša každý nový deň. Okrem pravidelného cvičenia je vyvážená a pestrá strava najdôležitejším spôsobom ako to dosiahnuť. Strava, ktorá by mala obsahovať vitamín D - základnú zložku potrebnú pre vaše kosti a svaly.

STAČÍ LEN VYVÁŽENÁ STRAVA?

Príjem vitamínu D zo stravy pokrýva len 10-20% dennej potreby. Zvyšných 80-90% musí vyprodukovať koža. Tvorba v zimných mesiacoch je v našich zemepisných šírkach obmedzená. Od jesene do jari je príjem vitamínu D vhodné doplniť výživovým doplnkom.

STAVTE RADŠEJ NA ISTOTU! 

Vhodným doplnkom k vyváženej pestrej strave, ktorý pomáha pokryť potreby aktívneho či rekreačného športovca je aj VIGANTOLVIT OSTEO.
VIGANTOLVIT OSTEO poskytuje 3 základné zložky, ktoré pomáhajú zachovať kostnú hmotu. Jednou z týchto zložiek je Vitamín D3, ktorý napomáha vstrebávaniu a využitiu vápnika. Ďalšou zložkou je vápnik ako základný stavebný kameň kostí.V neposlednom rade, VIGANTOLVIT OSTEO obsahuje vitamín K2 (vo forme MK-7)dôležitý pri torbe základnej štruktúry kostí, do ktorej sa vápnik zabudováva.

VIGANTOLVIT OSTEO je bez lepku a bez laktózy. Myslite na svoj aktívny život už teraz, aby ste mali zdravé kosti a svaly aj v budúcnosti. ROBTE TO, ČO ROBÍTE RADI.

Dátum zverejnenia: