korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Aby Vás zima netrápila

Aby Vás zima netrápila
Zdroj: www.makeup.sk

Niekoľko dobrých tipov pre zimnú starostlivosť o pleť.

1. Zvlhčíte vzduch v byte, pite vodu 1,5 - 2 litre denne, používajte hydratačné kremy a jemné čistiace prostriedky.

2. Počas dňa nanášajte výživné a ochranné krémy. Vo večerných hodinách sa odporúča hydratácia a výživa pokožky. Používajte na to kvalitnú kozmetiku, berte si do úvahy vek a stav pleti.

3. 2-3 krát týždenne potešte pokožku hydratačnými a vyživujúcimi maskami.

4. Nezabudnite sa postarať o svoje pery a pokožku očných viečok. Popoludní je lepšie aplikovať jemný krém. Ak je krém dostatočne hustý, naneste ho hodinu pred odchodom von a odstráňte zvyšky obrúskom po 10 minútach.

5. Pery by mali byť chránené výživným balzamom, hygienickým alebo dekoratívnym rúžom na báze výživných olejov.

6.  V zime chráňte pokožku rúk a vyživujte ju. Pred spankom si na ruky naneste zvlhčujúci alebo vyživujúci krém.

7. Nezabudnite na pokožku tela. Po sprchovaní naneste mlieko, krém, emulziu alebo olej. Všetky tieto prostriedky pre zimnú starostlivosť môžete najsť na Makeup.cz.

8. V zime nepotrebujete krém s vysokým SPF. Dnes takmer všetky moderné ženy vedia, že prílišné vystavovanie slnku vedie k predčasnému starnutiu pokožky. Avšak, nedostatok ultrafialového žiarenia tiež negatívne pôsobí na pokožku. V dôsledku toho sa spomalí syntéza vitamínu D, zníži sa syntéza kolagénu a elastínu, čo vedie k vysúšaniu pokožky. Preto v zimných mesiacoch nie je potrebný krém s vysokým SPF.

 

Zimná starostlivosť o vlasy.

V zime si naše vlasy vyžadujú osobitnú starostlivosť, pretože počas tohto obdobia musia odolávať účinkom mrazu na ulici a suchému vzduchu v miestnostiach.  Tieto problémy sú doplnené zvýšenou krehkosťou v dôsledku zimného nedostatku vitamínov. Ako sa starať o vlasy v zime?


1. Úžívajte vitamíny a stravujte sa správne.

Vyberte si overený vitamínový komplex, ktorý priaznivo ovplyvňuje vlasy a nechty a takže  doplňte svoj jedálny lístok výrobkami obsahujúcimi omega-3.

 

2. Zlepšite prietok krvi v koreňovej zóne.

Kvôli chladu sú korienky vlasov slabé a vlasy sú neživé. Aby ste neutralizovali tieto problémy, nezabudnite masírovať hlavu niekoľkokrát týždenne.

 

3. Hydratujte vlasy.

Pite veľa vody a zapnite zvlhčovač vzduchu doma aj v kancelárii. Používajte tiež masky, balzamy a kondicionéry určené na intenzívnu hydratáciu vlasov. Zvlhčujúce vlastnosti majú oleje s vysokým obsahom vitamínu A:

- avokádové,
- mrkvové,
- arganové,
- oleje z vlašských orechov
- makadamové,
- oleje z hroznových semien
- broskyňové
- mandľové.

 

4. Obnovte si svoje vlasy.

Používajte výživnú masku raz týždenne. Prírodné oleje sú na to ideálne: bambucké maslo, makadamové, kokosové, avokádové oleje.

autor: Makeup.cz

Dátum zverejnenia: