korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Otestujte sa, či ste pripravený na boj s vírusmi!

Otestujte sa, či ste pripravený na boj s vírusmi!
Zdroj: www.inPHARM.sk
Čo robiť aby sme sa ubránili pred infekciou?
Najlepšou ochranou pred infekčnými ochoreniami dýchacích ciest je zaistiť dobrú kondíciu nášho imunitného systému. Jednou z látok, ktorá dokáže imunitný systém účinne podporovať a udržiavať ho v aktívnom „pohotovostnom stave“ je vitamín C. Počas infekcie ho biele krvinky potrebujú v niekoľkonásobne väčšom množstve ako je to v bežnom živote. Je pre nich ako benzín do auta, tiež sa ho spotrebuje oveľa viac, keď zaberá auto do kopca ako keď ide auto z kopca na voľnobeh.
  Dôležitým opatrením na zabránenie vstupu infekcie do organizmu je tiež dodržiavanie určitých hygienických zásad, ako je umývanie rúk pred jedením, zabezpečenie čerstvého vzduchu v miestnosti, primeraný pohyb a vyváženú stravu s dostatočným obsahom vitamínov, enzýmov a minerálov z ovocia a zeleniny. 

Vedeli ste, že bežného vitamínu C sa vstrebe do krvi len obmedzené množstvo?
Na vstrebanie bežného vo vode rozpustného vitamínu C z čreva do krvi sú potrebné aktívne prenášače (sodíkové ióny). Tých je obmedzené množstvo a preto sa pri jednorazovej dávke dokáže vstrebať len cca 200 mg vitamínu C. Ak si ho dáte viac, zvyšný vitamín C sa nevstrebe a vylúči z tela von, pričom môže podráždiť črevá a zaťažiť obličky oxalátmi. V prípade choroby - infekcie, 200 mg nie je dostatočné množstvo na zabezpečenie optimálneho fungovania imunity.

Len lipozomálna forma vitamínu C zabezpečí efektívne vstrebávanie vitamínu C do krvi

Výživový doplnok

Zvýšenú potrebu vitamínu C vieme zabezpečiť najlepšie lipozomálnym vitamínom C, napr. v prípravku LIPO C ASKOR FORTE, ktorý má niekoľkonásobne vyššiu vstrebateľnosť z čreva do krvi oproti jeho bežným formám vrátane tých s postupným uvoľňovaním. Je to zabezpečené tým, že každá molekula vitamínu C je obalená vrstvou prírodných fosfolipidov, teda látok, z ktorých sú tvorené aj naše bunečné membrány.  Tento tukový obal umožňuje vitamínu C  ľahký prestup cez črevnú stenu do lymfatického systému a do krvi, kde sa postupne uvoľňuje v priebehu 12 hodín.
 
Otestujte sa na  vitamín C
Aby sme vedeli či potrebujeme „céčko“ do tela pridať, môžeme si urobiť rýchly a jednoduchý test vitamínu C v moči.

Obr.: inpHARM – zdravotnícka pomôcka

V balení lipozomálneho vitamínu C „LIPO C ASKOR“ sú pribalené viaceré testovacie prúžky URO C kontrol. Stačí namočiť testovací prúžok do odobratého moču na 1-2 sekundy a počkať 30 sekúnd. Ak sa sfarbí do nejakého odtieňa zelenej farby, tak máte vitamínu C menej ako je optimálne, ak bude sfarbený do žlta, tak máte vitamínu C dostatok. Najlepšie je merať si hladinu vitamínu C ráno po zobudení, alebo s dostatočným odstupom (6 a viac hodín) od užitia vitamínu C vo výživovom doplnku.
 
Sledovanie hladiny vitamínu C u pacientov v Prahe
Na klinike Safe Treatment Center v priebehu 10/2017 – 07/2019 sledovali u prichádzajúcich  pacientoch (200) akú majú hladinu vitamínu C v organizme. Pri prvom vyšetrení bol vysoký deficit vitamínu C až u 86 % pacientov. Iba 14 % z nich malo dostatočnú saturáciu vitamínom C. Počas terapie vitamínom C (infúzna + domáce dopĺňanie pomocou Lipo C Askor Forte) dochádzalo k významnému navýšeniu saturácie organizmu, a to na úroveň 63 %. U 37 % boli zaznamenané nedostatočné hladiny vitamínu C, čo je možné vysvetliť nasledujúcimi faktormi: nedostatočnou spoluprácou pacienta pri domácej liečbe, výskytom ochorení s vysokou mierou oxidačného stresu (chronická závažné ochorenia, infekcie, onkologické ochorenia), náhlymi stresovými situáciami vyžadujúcimi vyššie dávky vitamínu C.
 
Viac informácií na www.inpharm.sk

Dátum zverejnenia: