20 zaujímavých faktov o rúži

20 zaujímavých faktov o rúži
Zdroj: www.makeup.sk

Rúž je základom každého make-upu. Vdýchne vášmu obrazu život a zosvetlí ho. Rúž pomáha doplniť a zvýrazniť akýkoľvek make-up. Hrá v našom každodennom živote takú dôležitú úlohu, prečo sa o nej nedozvedieť viac.

1. Prvé, ktoré začali používať rúž na pery boli ženy z Babylonu. Na pery aplikovali nebezpečný prášok, ktorý obsahoval jód a bróm.

2. Kleopatra tiež používala rúž. Egyptská kráľovná používala nielen očné linky, ale aj rúž, ktorý sa veľmi líši od moderných. Aby dostali pery červený odtieň, Egypťania nasekali červené mravce a niektorých chrobákov. Na získanie 400 g karmínového farbiva bolo potrebné rozdrviť 70 tisíc chrobákov.

3. V starovekom Egypte rúž používali nielen ženy, ale aj muži. Zdôraznili tak svoje postavenie a príslušnosť k spoločnosti vysokej triedy.

4. V staroveku sa na získanie fialového odtieňa rúžu pridávali  rybie šupiny. Sú aj v moderných rúžoch, ale nie v takom veľkom množstve.

5. Najdrahší rúž na svete má hodnotu 62 tisíc dolárov. Guerlain’s KissKiss Gold and Diamonds Lipstick je vyrobený z 18 karátového zlata a zdobený 199 diamantmi s hmotnosťou 2,2 karátov a rubínov.

6.  Prvý komerčný rúž bol vyrobený v roku 1880. Bol vyrobený z grapefruitu, vosku a oleja.
 

7. V starovekom Grécku rúž používali iba predstaviteľky najstaršej profesie. Tak ich bolo možné odlíšiť od slušných dám.

8. Dvorania Ľudovíta 16. používali rúž. Navyše to boli výlučne muži. Pomocou rúžu sa pokúsili zvýrazniť si pery.

9. Trvanlivosť rúžu nie je dlhšia ako 2 roky. Po uplynutí tejto doby, stráca svoje vlastnosti. Po otvorení obalu sa doba použiteľnosti skracuje na 6-9 mesiacov.

10.  Najpredávanejším kozmetickým produktom je bezfarebný lesk na pery.

11.  Ženy zjedia 4,5 kg rúžu za celý svoj život a muži okolo 1,5 kg

12. Počas druhej svetovej vojny v Británii sa zastavila výroba všetkej kozmetiky okrem rúžu. Winston Churchill veril, že zvyšuje morálku obyvateľstva.

13. Keď sa Elizabeth II. V roku 1952 pripravovala na korunováciu, objednala si individuálny odtieň rúžu, ktorý by sa dokonale spojil s jej šatami. Výsledná farba bola pomenovaná „Balmoral“ na počesť jej hradu v Škótsku.

14. V 18. storočí bolo zakázané ženám používať rúž. Verilo sa, že zvádzajú ženatých mužov. Za porušenie tohto zákona bola žena súdená za čarodejníctvo.

15. V televízii je zakázané používať rúž s perleťovým leskom, pretože pod svetlom kamery dáva mastný lesk. Povolené sú iba matné odtiene.

16. Každý deň sa predáva obrovské množstvo rúžu. Ak by sme nakreslili čiaru z predaných produktov za deň, jej dĺžka by bola 20 000 km.

17. Záleží tiež aj na výbere farby. Sentimentálne a romantické dámy kupujú ružový rúž, jasne červený - ctižiadostivé a ambiciózne, ale zábavné. Ženy, ktorých hlavným cieľom v živote je kariéra, uprednostňujú kozmetické tóny (vrátane rúžu), ktoré sú čo najbližšie k prírodným.

18. Predaj rúžu rastie v dažďových a pochmúrnych dňoch. Tento záver urobili obchodníci. Možno preto, sa snažíme pridať farbu do ponurých dní.

19. Merlin Monroe používala 5 rôznych odtieňov rúžu na dosiahnutie požadovaného účinku nafúknutých pier.

20. Výskum preukázal, že ženy s namaľovanými perami môžu udržať pozornosť mužov trikrát dlhšie ako ženy, ktoré nepoužívajú rúž.

Toto sú najzaujímavejšie fakty o najobľúbenejšom make-upovom prvku všetkých žien. Používajte rúž a buďte neodolateľnou.

 
 

Dátum zverejnenia: