Ultrazvukom na tukové vankúšiky

Vianočný darček získate u nás. Pás, brucho a stehná štíhlejšie o jedno veľkostné číslo. Pre najrýchlejšie z vás je konzultácia a prípravok na redukciu celulitídy v cene!

Vysoko energetický a vysoko zaostrený ultrazvuk naozaj dokáže neinvazívne zbaviť ženské telo nepríjemných zásob tuku. Pri zákroku ležíte pohodlne na lôžku a ultrazvuk v rukách odborníka vám pod kožou rozbíja tukové bunky. Výsledkom 4 – 6 sedení je pekne tvarovaná postava bez tukových vankúšikov – sen každej ženy.

„Jedná sa o lekársku, nie kozmetickú technológiu. Absorpciou ultrazvukových vĺn sa dosahuje rozrušenie tkaniva presne tam, kde je ultrazvuk namierený – zaostrený ", zasväcuje nás do fungovania nového spôsobu skrášľovania tela, napríklad po tehotenstve, dermatovenerológ MUDr. Rastislav Vrabec a pokračuje: „V ohnisku ultrazvuku pacient pociťuje len príjemné teplo. Podobná technológia sa už viac rokov používa na liečbu rakoviny prostaty, najnovšie aj pri odstraňovaní nádorov pečene alebo mozgu. V Ústave lekárskej kozmetiky túto technológiu ako prví v strednej Európe úspešne využívame na rozrušovanie tukových buniek. Frekvencia ultrazvuku je vybratá tak, aby zachytávala iba to, na čo je nastavená. V našom prípade - membrány tukových buniek. Nezachytí žiadne väzivové vlákna, nervy, cievky. Úspešnosť tohto zacielenia dokazujú aj histologické, mikrobiologické zistenia, ktoré sa robia po zákrokoch. Je to nechirurgická a nebolestivá alternatíva liposukcie."

Netreba sa obávať vedľajších účinkov, ani zápalu rán. Zákrok si nevyžaduje ani práceneschopnosť. Kontraindikáciou sú však nádorové ochorenia, tehotenstvo, kojenie a zápaly v danej lokalite. Pri rozrušovaní tukových buniek ultrazvukom človek síce nestratí nič z hmotnosti. (O to sa musí usilovať cvičením, pohybom a úpravou životosprávy.) „Naša technológia však dokáže odstrániť tukové bunky z tých miest, na ktorých prekážajú. Ide napríklad o tukové vankúšiky. Niektoré ženy ich majú na stehnách, bruchu, zadku a nevedia sa ich zbaviť, aj keď podstatne schudnú.

Tuku sa zbavujete pohodlne – poležiačky. Pacient cíti iba jemné vibrácie na ošetrovaných miestach. Zákrok trvá maximálne hodinu, opakuje sa asi s desaťdňovými prestávkami. Počas nich „rozbité“ tukové bunky organizmus odstráni. Počet opakovaní je ľubovoľný, pravda, po desiatich je už efekt zákroku podstatne nižší.

Aplikácia sa dá absolvovať bez ohľadu na ročné obdobie a bez akéhokoľvek obmedzenia následných aktivít. Odpadá nosenie špeciálnej liposukčnej bielizne i absencia v práci. Metóda sa využíva aj na zjemnenie prípadných nerovností po chirurgickej liposukcii.

Špeciálny ultrazvuk sa zatiaľ využíva iba na tvarovanie tela, ale vývoj napreduje. Možno už v blízkej budúcnosti ním budú lekári upravovať a spevňovať bez skalpela aj tvár. Vyvinú sa jemnejšie koncovky, ktoré umožnia jemne odstraňovať neželaný tuk aj na tvári.

Nová metóda tvarovania tela je zaujímavá aj finančne. Hoci jeden zákrok stojí 4 000 Sk a potrebných je obvykle 4 až 6 zákrokov, ide o finančne i časovo menej náročný spôsob formovania tela, než je bolestivá liposukcia. Najvhodnejším pacientom pre túto metódu je muž alebo žena vo veku od 25 do 55 rokov - dosahujú najlepšie výsledky, rovnako ako pri liposukcii.

Autor článku: Anna Konečná

Dátum zverejnenia: