Rozšírené cievky - liečba laserom a intenzívnym pulzným svetlom

Rozšírené cievky - liečba laserom a intenzívnym pulzným svetlom
Zdroj: bigstockphoto.com

Trápia Vás v prechodnom období jeseň - zima viditeľné cievky na lícach a v okolí nosa, a v lete neesteticky pôsobia rozšírené cievky na nohách? Poznáme spôsob akým je možné tieto problémy esteticky korigovať.

Najvhodnejším obdobím na riešenie týchto problémov je jeseň a zima. Najčastejšou príčinou ich vzniku je genetická predispozícia, pri cievkach na tvári aj poškodenie kože slnkom alebo soláriom, cievky na nohách môžu byť spojené s kŕčovými žilami, ale môžu sa vyskytovať aj samostatne. Hlavnými príčinami vzniku je dlhodobé sedenie alebo státie, obezita a obmedzenie pohyblivosti v členku vysokými podpätkami.

Liečba rozšírených cievok na tvári a končatinách, pavúčkovitých névov, červených škvŕn a začervenanie tváre je komplexná a patrí do rúk lekára. Najúčinnejšia terapia spočíva v aplikácii rôznych typov laserov alebo a intenzívneho pulzného svetla. Je to najmä laser NdYAG a intenzívne pulzné svetlo najnovšej generácie značky Lumenis. Vplyvom pohltenej energie sa cievka natoľko tepelne ovplyvní, že dôjde k jej rozpadu a počas niekoľkých týždňov ju organizmus z tela eliminuje.

Široké spektrum prístrojov dovoľuje optimalizovať liečbu podľa farby pokožky, šírky a umiestnenia cievky na tvári či tele. Počas zákroku môže klient pociťovať mierne pichanie, pálenie, pričom ošetrované miesto a jeho okolie sčervená. Žiaducim efektom je vznik opuchu, ktorý ustupuje v priebehu niekoľkých hodín až dní. Vo väčšine prípadov je potrebné opakovanie zákroku. Počet opakovaní je individuálny a závisí od konkrétnej diagnózy ako aj hojivých schopností organizmu.

Po liečbe
                   Výsledok po liečbe

Autor článku: MUDr. Rastislav Vrabec

Dátum zverejnenia: