Historicky prvý vzdelávací kurz EPOS a POSNA začal sa dnes v Bratislave

Historicky prvý vzdelávací kurz Európskej pediatrickej ortopedickej spoločnosti (EPOS) a Pediatrickej ortopedickej spoločnosti Severnej Ameriky (POSNA) začal sa dnes v Bratislave. Ide o postgraduálne podujatie pre ortopédov a traumatológov zamerané na celý odbor detskej ortopédie.

Zúčastňuje sa na ňom okolo 100 expertov takmer z dvadsiatich európskych štátov a USA. Na Slovensko zavítal okrem známych špecialistov aj prezident EPOS-u Schlomo Wientroub a prezident POSNA Peri Schoenecker.

Prednášať bude 22 vo svete známych špecialistov, štyria sú z USA a 18 z Európy. Na vzdelávacom fóre vystúpia traja slovenskí ortopédi Luboš Rehák, Andrey Švec, Milan Kokavec.

Počas troch dní odznejú prednášky o vývojových chybách bedrových kĺbov, neuroortopedických ťažkostiach, detskej mozgovej obrne. Týkať sa budú aj skrátenia končatín, predlžovacích aparátov, úrazov dolných končatín, skolióz chrbtice, deformity nôh i kostných nádorových ochorení, povedal pre TASR prezident Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti Milan Kokavec. Súčasťou programu budú praktické ukážky najnovších metodík, ktoré sa využívajú vo svete.

Myšlienka zorganizovať spoločný kurz prišla od zakladateľa Európskej detskej ortopedickej spoločnosti Henriho Bensahela a profesora detskej ortopédie z izraelskej Haify slovenského pôvodu Viktora Bialika.

Súbežne s týmto prvým kurzom EPOS-POSNA bude prebiehať XXVII. ročník Červeňanského dní.

Nad podujatím, ktorý organizuje Slovenská ortopedická a traumatologická spoločnosť spolu s EPOS-om a POSNA, prevzal záštitu šéf rezortu zdravotníctva Ivan Valentovič. Potrvá do soboty 27. januára.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: