Zdravotní záchranári z Liptova si preverili svoje zručnosti

Precvičiť a koordinovať činnosť  posádok spoločnosti Falck Záchranná (FZ) v regióne Liptova bolo poslaním štvordňovej akcie, ktorá dnes vyvrcholila v  Ružomberku.

Počas nej si zručnosti a znalosti preverili záchranné tímy  záchranných staníc FZ v okresoch Liptovský Mikuláš a Ružomberok.  Súčasťou preškolenia boli tréningové výjazdy, ale aj testy z pravidiel cestnej premávky a interných smerníc. Celú akciu riadil a hodnotil operačný manažér spolu so skúsenými vodičmi z iných regiónov, uviedla pre TASR hovorkyňa FZ Jana Pôbišová. "Tréningy uskutočňujeme na rezervných vozidlách, aby sme neobmedzili bežnú záchrannú zdravotnú službu. Od začiatku roka sme preškolili vodičov z celého Žilinského kraja," povedala Pôbišová. Dodala, že cieľom takýchto pravidelných tréningov je zabezpečiť, aby posádka (vodič, záchranár a lekár), dorazila bezpečne a včas k pacientovi či na miesto nešťastia.

Spoločnosť FZ so svojimi 10 regionálnymi strediskami a 74  stanicami je najväčším poskytovateľom zdravotníckej záchrannej  služby na Slovensku. V regióne Liptova má desať staníc - po dve v  Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši, po jednej v Bešeňovej, na  Čertovici, v Demänovskej doline, na Donovaloch, v Liptovskej Osade  a Liptovskom Hrádku.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: