V Latinskej Amerike zomrela ďalšia modelka

V Latinskej Amerike zomrela ďalšia modelka
Zdroj: bigstockphoto.com

V Latinskej Amerike opäť zomrela modelka, zrejme v dôsledku podvýživy. Elianu Ramosovú (18) našli príbuzní mŕtvu v jej dome v Montevideu. Ako oznámili miestne médiá, mladá žena zomrela šesť mesiacov po tom, čo jej staršia sestra - tiež modelka - skonala po zlyhaní srdca spôsobenom podvýživou.

Dvadsaťvaročná Luisel Ramosová skolabovala v auguste počas prehliadky v montevidejskom hoteli. Jej smrť vyvolala v módnom priemysle novú debatu o stravovacích poruchách modeliek. K ďalšiemu úmrtiu modelky došlo v Brazílii, naposledy v novembri.

Organizátori Týždňa módy v talianskom Miláne po vlne kritiky na nebezpečnú vychudnutosť modeliek ako jediné zo štyroch centier svetovej módy zakázalo vystupovať modelkám s indexom telesnej hmotnosti (BMI) menším ako 18,5. To znamená, že modelka vysoká 173 centimetrov musí mať hmotnosť najmenej 55,4 kilogramu. V New Yorku, Londýne a Paríži takéto nariadenie neplatí.

Anorexia je medzi mladými latinskoamerickými ženami veľmi rozšírená. Podľa štúdií chorobe podľahne každý šiesty postihnutý pacient. Trvalo sa podarí vyliečiť len polovicu z nich.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: