Valentovič musí pripraviť uznesenia k materiálom, o ktorých mala vláda rokovať

Valentovič musí pripraviť uznesenia k materiálom, o ktorých mala vláda rokovať
Zdroj: bigstockphoto.com

Šéf rezortu zdravotníctva Ivan Valentovič má pripraviť návrhy uznesení k dvom materiálom, o ktorých mala vláda dnes rokovať. Týka sa to Správy o stave optimalizácie siete zdravotníckych zariadení a Informácie o programe racionalizácie hospodárenia poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR v roku 2007.

Túto úlohu dostal Valentovič od premiéra Roberta Fica, s ktorým o materiáloch začal dnes rokovať, informovala novinárov hovorkyňa ministra Silvia Balásziková.

Premiérovi ide o to, aby vláda k týmto materiálom schválila uznesenia, ktoré budú záväzné pre ďalšie konanie rezortu a vlády. Premiér sa k týmto informáciám rezortu nevyjadril.

O materiáloch bude rokovať premiér Fico s Valentovičom aj vo štvrtok 3. mája. O výsledkoch stretnutia bude informovať tak premiér Fico, ako aj minister Valentovič, povedala Balásziková.

Vláda by potom o týchto správach mala rokovať na budúci týždeň. Kabinet dnes o uvedených správach rezortu zdravotníctva nerokoval, boli vypustené na podnet premiéra Fica.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: