Mokré plavky môžu citlivým ľuďom spôsobiť nepríjemné problémy

Mokré plavky môžu citlivým ľuďom spôsobiť nepríjemné problémy
Zdroj: bigstockphoto.com

Príjemné ochladenie vo vodných nádržiach, riekach či bazénoch v čase nastupujúcich letných horúčav niekedy prináša so sebou aj nečakané komplikácie spojené so zápalom, ktoré spôsobujú mokré plavky.

Plavky, ktoré nie sú vyrobené z čistej bavlny, obsahujú aj látky, spôsobujúce u citlivých ľudí začervenanie kože, niekedy sprevádzané červenou svrbivou vyrážkou. "U žien, ale aj mužov môže táto vyrážka vzniknúť v oblasti genitálií. Pokiaľ majú ženy mokré plavky na sebe a neustále ich navlhčujú, môže sa u nich objaviť aj nepríjemný výtok a zápal pohlavného ústrojenstva. A to je komplikácia, ktorá rozhodne vyžaduje návštevu lekára," uviedla dnes pre TASR primárka Dermatolovenerologického oddelenia sanatórneho typu vo Svidníku Hana Zelenková.

Žiadny výtok alebo svrbenie na citlivých intímnych miestach neodporúča primárka liečiť "babskými" liekmi. Treba okamžite vyhľadať odbornú pomoc. Najlepšie je však preventívne sa prezliecť hneď po kúpaní do suchého, nepoužívať plavky z umelých materiálov a kožu pravidelne vetrať.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: