Nemocnica v Modre čaká na kroky Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Riaditeľ Nemocnice Modra, n.o. Juraj Vivoda v súvislosti s návrhom minimálnej siete zdravotníckej starostlivosti očakáva, ako sa k nemocnici bude správať najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku, Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP).

Modranská nemocnica podľa návrhu nariadenia vlády nie je vo verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotníckej starostlivosti. S nimi budú potom povinné uzatvoriť zmluvy zdravotné poisťovne.

Návrh vládneho nariadenia je v pripomienkovom konaní. "Približne 70 percent našich klientov sú poistenci VšZP," povedal dnes pre TASR riaditeľ Nemocnice Modra Juraj Vivoda. Modranská nemocnica má do konca septembra uzatvorenú zmluvu s VšZP o úhrade ukončených hospitalizácií. Má interné oddelenie s 38 lôžkami a poskytuje starostlivosť obyvateľom okresu Pezinok. Vivoda tvrdí, že ak s nimi poisťovňa neuzatvorí zmluvu, jej klientov budú musieť ošetriť až v bratislavských nemocniciach a v urgentných prípadoch ich tam aj doviezť.

V bratislavskom regióne sú v minimálnej sieti poskytovateľov zdravotníckej starostlivosti Fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava (pracoviská Petržalka, Kramáre a Ružinov), Nemocničná a.s. Malacky a pre špecializovanú starostlivosť Fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava (pracoviská Staré Mesto, Kramáre, Petržalka, Ružinov), Detská fakultná nemocnica s poliklinikou, Národný onkologický ústav, Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s., a Detské kardiocentrum Bratislava.

Nariadenie vlády má nadobudnúť platnosť 15. septembra.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: