Pojazdná zubná ambulancia navštívi v auguste štyri slovenské mestá

Pojazdná zubná ambulancia navštívi v priebehu augusta štyri slovenské mestá. V rámci tejto akcie môžu najmä deti absolvovať preventívnu zubnú prehliadku.

Ambulancia príde 11. augusta do Galanty na projekt Dni zdravia, 12. augusta do Zoologickej záhrady v Bratislave, 25. augusta do košickej zoo a 26. augusta do zoo v Spišskej Novej Vsi. "Počas prázdnin nadviaže ambulancia na úspešný projekt z minulých rokov a navštívime v rámci týchto miest tri zoologické záhrady, kde sa zdržuje veľa detí", uviedla pre TASR koordinátorka akcie Jana Režňáková. "V súčasnej dobe je stomatologická starostlivosť v rukách rodičov, ktorí často nemajú návyky k ústnej hygiene a sú zlým príkladom aj pre svoje deti", skonštatovala lekárka Monika Žlnayová.

Tí, ktorí absolvujú prehliadku, dostanú doklad o stave svojho chrupu, to však nebude zaručovať hradenie nákladov spojených s ošetrením chrupu v nasledujúcom roku. Od roku 1998, keď projekt pojazdnej ambulancie vznikol, ošetrili viac ako 10 tisíc osôb. Slovenská komora zubných lekárov hodnotí projekt pozitívne a už v roku 2000 mu bola po prvý raz udelená Pečať Slovenskej komory zubných lekárov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: