Týždeň proti rakovine je zameraný na boj proti fajčeniu

Boj proti fajčeniu bude témou Týždňa proti rakovine, ktorý každoročne vyhlasuje Európska asociácia líg proti rakovine (ECL) a Medzinárodná únia proti rakovine (UICC). Na Slovensku kampaň podporuje Liga proti rakovine (LPR).

Ambíciou kampane s názvom NICCO TEEN je čo najúčinnejšie osloviť mladú generáciu. Prostredníctvom filmového hrdinu NICCO TEENA sa na filmovom plátne odprezentuje vo forme trileru masový vrah, ktorý žije medzi nami a nenápadne zabíja. Krátky film môžu vidieť návštevníci kín v prvých dvoch októbrových týždňoch na celom Slovensku. Kampaň bude podporená i vizuálmi vo vlakoch, v prímestských a medzimestských autobusoch, na plagátoch vo vysokoškolských internátoch.

Deň Jabĺk je sprievodnou akciou Týždňa proti rakovine. Piateho októbra popoludní od 15.00 h bude možné stretnúť na hlavných námestiach či vo veľkých obchodných centrách dobrovoľníkov LPR z radov študentov, ktorí budú rozdávať ovocie. Ako vhodná náhrada za cigaretu je na tento deň pripravených päť ton jabĺk. Okrem Bratislavy sa Deň jabĺk bude konať aj v Nitre, Piešťanoch, Martine, Vranove nad Topľou, Banskej Bystrici, Skalici, Liptovskom Mikuláši, Trnave, Topoľčanoch, Partizánskom, Michalovciach, Pezinku a Lučenci.

Pred tromi rokmi otvorila LPR zariadenie pre rodičov detí, ktoré sa liečia na onkologickom oddelení DFNsP na Kramároch v Bratislave. V zariadení bývajú rodičia počas hospitalizácie dieťaťa. Pri príležitosti otvorenia Ubytovacieho zariadenia organizuje LPR v jeho priestoroch stretnutie rodičov už vyliečených, ale aj v súčasnosti hospitalizovaných detí, zamestnancov onkologického oddelenia DFNsP na Kramároch a pozvaných hostí. Na podujatí vystúpi Katka Koščová a Tomáš Bezdeda. Moderátorkou bude Adela Banášová. Stretnutie bude dnes, 27. septembra, od 14.00 h v priestoroch Ubytovacieho zariadenia na Vlárskej ul. 5/A.

Členovia skupiny Lojzo sa rozhodli pri príležitosti 25. narodenín kapely usporiadať Teplákový bál. Výťažok z neho venujú Lige proti rakovine na podporu jej projektov. Teplákový bál sa uskutoční 29. septembra v PKO v Bratislave od 19.00 h. Okrem skupiny Lojzo na ňom vystúpi Pavol Hammel, Peter Lipa, Hop-Trop, Vidiek, Funny Fellows a Rasťo Piško. Bývalý líder kapely Lojzo Marián Kochanský podľahol nádorovému ochoreniu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: