V Košiciach budú cez víkend diskutovať o naturálnej medicíne

O novinkách v liečbe liečivými rastlinami a o liečivých účinkoch včelích produktov budú v Košiciach počas víkendu diskutovať zahraniční odborníci a účastníci XI. Fyto-apiterapeutických dní. Organizátormi podujatia sú Fakultná nemocnica Louisa Pasteura (FNLP) v Košiciach a Lekárska spoločnosť naturálnej medicíny v spolupráci s Lekárskou fakultou UPJŠ.

Odborné podujatie sa koná v kultúrno-spoločenskom centre Južan na Smetanovej 4 v Košiciach pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu a starostu MČ Košice-Juh Jaroslava Hlinku. 

Hlavnou témou XI. Fyto-apiterapeutických dní bude naturálna medicína a prírodné liečivá. Prednášky sú venované predovšetkým fytoterapii a apiterapii (liečbe včelími produktmi), ktorá môže podľa slov primára Oddelenia naturálnej medicíny a liečebnej výživy FNLP Štefana Košlíka pomáhať pri mnohých, predovšetkým chronických chorobných stavoch. "Chémia nie je žiadnym všeliekom a má svoje negatívne účinky. Veľakrát sa preto oplatí obrátiť k prírode, ktorá má odpovede na mnohé otázky a často je tým najlepším lekárom," konštatoval Košlík.

XI. Fyto-apiterapeutické dni otvoria v sobotu 29. septembra. O 10.00 h sa začínajú prednášky, ktoré pokračujú v nedeľu o 9.15 h. Organizátori pozývajú aj laickú verejnosť so záujmom o fytoterapiu a apiterapiu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: