Nadácia Silvie Gašparovičovej opäť obdarúvala

Manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová odovzdala dnes pri príležitosti 40. výročia Nemocnice akademika Ladislava Dérera v Bratislave a 110. výročia narodenia Ladislava Dérera Klinike úrazovej chirurgie nemocnice sponzorský dar Slovenskej nadácie Silvie Gašparovičovej - Vzdelanie a zdravie pre všetkých. "Nadácia venuje Úrazovej klinike nemocnice operačný stôl s príslušenstvom a extenčné zariadenie k nemu v hodnote 4,2 milióna Sk," povedala Silvia Gašparovičová. 

Jej nadácia venovala zdravotníckym zariadeniam prístrojové vybavenie za viac ako 15,5 milióna korún. Podobný projekt na kúpu prístrojového vybavenia má rozpracovaný aj pre prešovskú nemocnicu. Silvia Gašparovičová v príhovore vyzdvihla, že "nemocnica už od svojho založenia patrila medzi špičkové zariadenia v Československu, a toto postavenie si zachovala dodnes".

Významné postavenie Dérerovej nemocnice vyzdvihol aj minister zdravotníctva Ivan Valentovič. "Jedinečnosť a dôležitosť Dérerovej nemocnice spočíva v kvalitných zdravotníckych výkonoch. V priebehu rokov sa vyprofilovala na špičkové aj transplantačné centrum," zdôraznil. Od roku 1970 sa nemocnica spája s menom významnej medicínskej osobnosti Ladislava Dérera. V roku 1972 uskutočnili v nemocnici prvé transplantácie obličiek, ktoré tu robia doteraz. V súčasnosti má nemocnica 673 lôžok a je súčasťou Fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: