Nový majiteľ polikliniky chce ambulancie opäť otvoriť do piatich dní

Spoločnosť Spc Bankruptcy, ktorá sa stala majiteľom Polikliniky v Poltári, zaručí základnú zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov daného regiónu. Poskytovať ju chce sama po tom, ako získa dostatočný počet lekárov a získa licenciu pre jej poskytovanie. Uviedla to dnes v Poltári konateľka spoločnosti Dagmar Mavropoulu Vangela. 

"Situáciu chceme dostať do normálnych koľají do piatich, šiestich dní," povedala Vangela. Zatiaľ chcú zabezpečovať prepravu pacientov z Poltára kyvadlovou dopravou do väčšieho mesta. Ako dodala, očakáva, že spoločnosť získa licenciu na poskytovanie zdravotníckej starostlivosti do troch, štyroch dní. S bývalým nájomcom, spoločnosťou P. & P. MED spolupracovať nemieni. "Od prvého januára tohto roku totiž táto firma užívala priestory polikliniky bez právneho dôvodu," pripomenula. "Keďže tieto priestory neopustil, boli dnes ambulancie uzatvorené," dodala.  Podľa Vangela lekárov už spoločnosť má a chce zamestnať aj tých, ktorí dodnes pôsobili v spoločnosti P. & P. MED. Všetkým ponúkli lepšie podmienky, ako mali predtým, musia si ale ukončiť zmluvy s pôvodným nájomcom.

Podľa Olšiaka jeho spoločnosť P. & P. MED mala snahu kontaktovať sa s novým vlastníkom už vlani a dohodnúť sa na ďalšej spolupráci. "Spoločnosti Spc Bankrupcty sme zaslali v decembri minulého roku tri listy, na žiadny nereagovali," uviedol pred novinármi. Situácia takto podľa neho nemusela dospieť do štádia, keď nový vlastník vymieňa na ambulanciách zámky. Ako dodal, dnes sa s novým majiteľom aspoň dohodli, že sa stretnú a všetky nezrovnalosti vyriešia.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: