Nová veterinárna nemocnica v Bratislave - Petržalke

Nová veterinárna nemocnica v Bratislave - Petržalke
Zdroj: bigstockphoto.com

Každý z nás chce mať pre seba a svojich blízkych zabezpečenú čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť. Na tom sa zhodneme asi všetci. Niežeby niekto z nás chcel byť chorý, to určite nie, ale keď už sa niečo stane, tak jednoducho chceme čo najlepší servis. A to isté platí aj pre našich štvornohých priateľov, ktorí sú predsa právoplatnými členmi našich rodín.

A práve pre zabezpečenie čo najkvalitnejšieho servisu a čo najširšej ponuky služieb je tu pre Vás k dispozícii nová veterinárna nemocnica v Bratislave - Petržalke na Gessayovej ulici č. 3 ( spoločný areál s odťahovou službou a autoservisom). Sme tím odborných veterinárnych lekárov a stredného technického personálu so zameraním na psy, mačky, fretky a drobné hlodavce. Naším cieľom a poslaním je poskytovať Vám a Vašim zvieratkám čo najkvalitnejšiu a najkomplexnejšiu veterinárnu starostlivosť. Aby sme toho boli schopní, máme pre Vás takpovediac „pod jednou strechou“ všetko, čo ako chovateľ alebo majiteľ zvieratka potrebujete - moderne a kvalitne vybavenú veterinárnu nemocnicu s NON-STOP službou a možnosťou 24-hodinovej hospitalizácie zvierat, obchod so širokým sortimentom chovateľských  potrieb a krmív a salón pre zvieratá.

Z prístrojového vybavenia disponujeme moderným vysokofrekvenčným RTG prístrojom, ktorý aj za použitia veľmi nízkych dávok žiarenia dokáže vytvoriť veľmi kvalitné röntgenogramy. Zobrazovacie metódy dopĺňa moderný USG prístroj, s ktorým dokážeme veľmi odborne vyšetriť brušnú dutinu širokej škále zvierat od tých najmenších- či už rôzne trpaslíčie plemená psov, mačičky až po skutočných psích gigantov. Vynikajúcou každodennou pomocou je aj komplexne vybavené laboratórium. Analyzujeme biochemické a hematologické parametre krvi, čo využívame jednak pri predoperačných vyšetreniach a rovnako tak pri stanovovaní a diferencovaní rôznych závažných ochorení vnútorných orgánov. Pomocou kvalitného optického mikroskopu s možnosťou imerzie vyhodnocujeme cytológiu rôznych sterov, odtlačkov a zoškrabov.

Prístroj akokoľvek sofistikovaný však sám diagnózu nestanoví. Tvorí len jedno z „očiek“  pomyselnej reťaze, na konci ktorej je uspokojivý výsledok. Dôležitou súčasťou našej práce je aj porozumenie zvieratku ako takému. Snažíme sa podotknúť individualitu každého jedinca a jeho potrieb  v súlade s najmodernejšími trendmi veterinárnej medicíny. Našťastie už dávno neplatí heslo „ mačka je malý psík“. Tí z nás, ktorí sú „zasvätení“ isto vedia o čom hovorím.

Nedielnou súčasťou našej nemocnice je aj možnosť hospitalizácie v prípadoch, keď je pre pacienta dôležité, aby bol pod nepretržitým dohľadom ošetrujúceho lekára. Je to služba odborne aj technicky aj personálne náročná a sme radi, že ju vieme poskytovať 24 hodín denne.

Neodmysliteľnú súčasť takejto prevádzky tvorí obchod s chovateľskými potrebami, kde Vám pri výbere radi odborne pomôžu naši veterinárny technici, ktorí majú dostatok poznatkov v oblasti chovateľstva a starostlivosti o zvieratká. Taktiež je k dispozícii salón na úpravu psov aj mačiek rukami skúseného personálu.

Vďaka týmto možnostiam, ale najmä vďaka našim klientom môžeme zúročovať svoje skúsenosti získané na Slovensku , ale aj v zahraničí a ďalej ich rozvíjať , aby sme vedeli našim štvornohým pacientom zabezpečiť čo najlepšiu starostlivosť.

Autor článku: MVDr. Pavol Valašek

Dátum zverejnenia: