Fórum života pripravuje kampaň Deň počatého dieťaťa

Fórum života združujúce 32 mimovládnych organizácií pripravuje aj tento rok celoslovenskú kampaň Deň počatého dieťaťa (25. marec). Symbolom kampane najmä v dňoch  23. - 30. marca je nosenie bielej stužky, ktorá je vyjadrením úcty k životu.

Počas kampane bude Fórum života intenzívne informovať o možnostiach záchrany nenarodených detí pred umelým potratom, o pomoci ženám v núdzi a povzbudzovať ľudí k aktivitám za život, TASR informoval Marek Michalčík, výkonný riaditeľ Fóra života. Pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa sa uskutoční v Bratislave vo štvrtok 27. marca tradičný Modlitebný pochod za záchranu počatého života. Program sa začne o 17.30 h svätou omšou v Kostole sv. Ladislava na Špitálskej ulici. Po nej bude nasledovať pochod k pamätníku nenarodených deti na Bezručovej ulici pri Modrom kostolíku.

V rámci kampane sa uskutoční v dňoch 28. - 29. marca v Rajeckých Tepliciach X. ročník medzinárodnej konferencie, ktorá bude venovaná téme Zachráňme životy. Prednášajúci i účastníci budú hľadať najefektívnejšie formy ako pomôcť ohrozeným nenarodeným deťom. Záštitu nad konferenciou prevzali poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská a primátor Rajeckých Teplíc Peter Dobeš.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: