Chcieť mať vlastné dieťa je ľudská túžba, hovorí tehotný muž

Muž, ktorý podstúpil operáciu na zmenu pohlavia, pričom si ponechal aj ženské rozmnožovacie orgány, je teraz v piatom mesiaci tehotenstva a objavil sa v diskusnom programe známej americkej moderátorky Oprah Winfreyovej, oznámila produkcia relácie.

"Som človek a mám právo mať svoje vlastné biologické dieťa," povedal Thomas Beatie v programe. Beatie žije v americkom štáte Oregon. Skeptici sa pred uvedením programu pýtali, či to nie je len aprílový žart. Winfreyová však skutočne urobila rozhovor s Beatiem, jeho ženou Nancy, ich pôrodníkom a priateľmi dvojice. Beatie tiež poskytol interview časopisu People.

Tehotný muž a jeho žena Nancy spomenuli, že ona nemôže mať deti, pretože v minulosti podstúpila hysterektómiu (chirurgické odstránenie maternice). "Ak by Nancy mohla otehotnieť, nerobil by som to," povedal budúci otec. Beatie, ktorý sa narodil na Hawai, časopisu pre gayov The Advocate poslal list, v ktorom vyrozprával svoj boj s rôznymi lekármi a tiež s rodinou a priateľmi.

Podstúpil som operáciu pŕs a začal brať testosterón, napísal Beatie, ktorý sa predtým volal Tracy Lagondinová. Po tom, ako sa rozhodol mať dieťa, prestal si aplikovať injekcie s hormónom a obnovila sa mu menštruácia. Neskôr sa nechal umelo oplodniť spermiami neznámeho darcu zo spermobanky. Prvý pokus však zlyhal. "Keď sa o mojej strate dozvedel môj brat, povedal: 'Je dobre, že sa to stalo. Ktovie, aké monštrum by z toho bolo,'" spomínal Beatie. 

Na druhý pokus všetko dobre dopadlo a približne 3. júla by mal porodiť dievčatko. "Chcieť mať vlastné dieťa nie je túžbou muža alebo ženy, je to ľudská túžba," napísal Beatie. Správu priniesla tlačová agentúra Reuters.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: