Sunday Express: V Nemecku porodil muž dieťa už pred 10 rokmi

Pravdepodobne prvý ťarchavý muž na svete, ktorý už pred 10 rokmi porodil dcéru, prelomil svoje mlčanie. Britský nedeľník Sunday Express priniesol exkluzívnu spoveď, v ktorej sa 40-ročný "Dylan" zveril, ako sa zo ženy stal mužom, porodil dcérku a stal sa otcom. 

Americký transsexuál Thomas Beatie získal nedávno celosvetovú pozornosť svojím pózovaním pre magazín, ktorý priniesol zábery jeho ťarchavého brucha a zarastenej tváre. Hoci je úradne muž, rozhodol sa počať dieťa a o svojej ťarchavosti verejne prehovoriť. Má totiž stále ženské telo. Sunday Express tvrdí, že prvým úradne mužom, ktorý porodil dieťa, bol pred 10 rokmi práve "Dylan". Manažér medzinárodnej spoločnosti svoj životný príbeh doteraz nemedializoval a tí, ktorým sa s ním zveril, ho považovali za neuveriteľný. Po úradnej zmene pohlavia, počas štúdia na doktorát, muž, ktorého britské noviny nazvali "Dylan", prišiel do druhého stavu. "Keď som povedal svojmu profesorovi, že budem mať dieťa, odpovedal mi, že ho nezaujímajú podrobnosti o stave mojej priateľky. Keď som mu povedal, že ťarchavý som ja, stratil reč." Byť tehotný bolo šialené. Neexistoval podobný prípad muža, ktorý by to bol urobil predo mnou, rozpráva v článku Dylan.

Bol najstaršou z troch sestier a chcel byť už od útleho veku chlapcom. Keď mal 15 rokov, začal sa obliekať do oblečenia svojho otca. Je drobnej postavy a keď mal okolo dvadsiatky, ľudia si ho často pomýlili s chlapcom, čo sa mu celkom páčilo. Aby sa mohol nechať preoperovať na muža, ktorým sa cítil byť, začal si šetriť na hormonálnu liečbu a operáciu. Napriek tomu však cítil čoraz viac potrebu mať svoju rodinu. "Mám pocit, že byť skutočným mužom znamená byť aj otcom, to je pre mňa a moju predstavu seba samého ako muža veľmi dôležité," dodal. Mal homosexuálneho priateľa, ktorý sa chcel stať otcom, a tak si našli lekára, ktorý ho umelo oplodnil. 

"Tehotenstvo nebol problém. Vedel som, že to bude iba na chvíľu. V systéme som mal množstvo hormónov a tie ma v skutočnosti utvrdili v pocite, že som muž... Nosil som voľné šaty a nik si nič nevšimol. Ľudia si mysleli, že priberám na váhe. ... Nik nezačne rozmýšľať nad tým, či nie je muž ťarchavý." Pôrod ho prekvapil. "Neuvedomil som si, že to bude tak bolieť." Jeho pobyt v nemocnici by mohol vyvolať problémy, ale keďže rodil v noci, zopár hodín nato sa nechal prepustiť domov. "Kojenie bolo veľmi pekné, vytvára to tiež úzky vzťah k dieťaťu, odporúčam to - je to tiež veľmi praktické." Po troch mesiacoch však prestal kojiť a prešiel na liečbu testosterónom, po ktorej nasledovala chirurgická zmena pohlavia. Keď sa začala dcérka batoliť, z Dylana sa stal jej otec.

Dievčatko pozná aj vlastného otca, ktorý býva neďaleko. "Mnohí z jej priateľov otca nemajú, alebo ho vidia zriedkavo, ona má dvoch," zdôraznil Dylan. "Povedal som jej, že som špeciálny otec, ktorý môže mať deti, a ona to prijala. V prvej triede mali doniesť snímky členov svojej rodiny a porozprávať o nich. Povedala im všetko a nik si z nej preto neuťahoval." Pre susedov je Dylan jednoducho osamelý otec s dcérou vo vlastnej starostlivosti. Kolegovia z medzinárodnej firmy, v ktorej pracuje, nevedia, že porodil dcéru. "Myslím si, že existuje veľa mladých transsexuálov, ktorí by chceli mať deti. Je to nádherná vec mať dieťa," vyhlásil pre Sunday Express otec aj matka v jednej osobe.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: