Skupina HARTMANN získala akvizíciou spoločnosť Kneipp

Skupina HARTMANN, ktorá pôsobí v oblasti zdravotníckych a hygienických produktov, získala v uplynulom týždni akvizíciou spoločnosť Kneipp.

Odkúpením 20 % akcií doterajšej majiteľky Susanne Boeckerovovej sa spoločnosť Kneipp stala dcérskou spoločnosťou skupiny HARTMANN, ktorá je teraz 100-% akcionárom firmy. Skupina HARTMANN sa stala strategickým obchodným partnerom spoločnosti Kneipp už v roku 2001 a doteraz vlastnila 80 % akcií tejto firmy. "Ide o krok, ktorý prispeje k ďalšiemu rozvoju spoločnosti Kneipp. Spojenie oboch spoločností nielen posilní ich postavenie na trhu, ale tiež zjednoduší a zefektívni doterajší systém spolupráce," uviedol pri tejto príležitosti výkonný riaditeľ skupiny HARTMANN Rinaldo Riguzzi.

Spoločnosť Kneipp je pôvodne nemecká spoločnosť, v súčasnosti pôsobí na medzinárodnom trhu s ponukou potravinových doplnkov a kozmetických prípravkov na prírodnej báze. V Slovenskej republike sú výrobky spoločnosti Kneipp taktiež dostupné. TASR o tom informovali zástupcovia spoločnosti na Slovensku.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: