FNsP Bratislava neplánuje zásadnú rekonštrukciu Nemocnice S. Mesto

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Bratislava neplánuje zásadnú rekonštrukciu Nemocnice Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici. 

"Zdroje, ktoré by sme na to museli vynaložiť, vieme zhodnotiť efektívnejšie dostavbou jestvujúcich zariadení v rámci celej fakultnej nemocnice," uviedla pre TASR hovorkyňa FNsP Bratislava Rút Geržová. FNsP Bratislava vyčlenila v rozpočte na tento rok na opravy 59,5 milióna Sk (1.9 milióna eur). V súvislosti s čerpaním eurofondov na rekonštrukcie uviedla, že ich nemôžu využiť vzhľadom na záväzky po lehote splatnosti voči Sociálnej poisťovni, ktoré zdedili po predchádzajúcom vedení. Dlh sa nám darí znižovať, dodala. 

Podľa Geržovej FNsP Bratislava nespĺňa "hneď dve podmienky na čerpanie eurofondov, okrem už spomenutého dlhu voči Sociálnej poisťovni je to aj tzv. bohatým regiónom Bratislavy". Pod fakultnú nemocnicu patria Nemocnica Ružinov, Nemocnica Staré Mesto, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda, Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice a Nemocnica akademika Ladislava Dérera.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: