Regionálna komora sestier v Trnave prvýkrát udeľovala Biele srdce

Tri zdravotné sestry trnavskej Fakultnej nemocnice sa stali prvými nositeľkami ocenenia Biele srdce, ktoré dnes udelila Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RKSaPA). Sestrami roka v praxi sú Mária Dovičičová z Chirurgickej kliniky a Mária Hilkovičová z Kliniky paliatívnej starostlivosti blahoslavenej Zdenky Schelingovej. Sestrou manažérkou je vrchná sestra neurologického oddelenia Jana Hricisčová.

"Vyberali sme z viacerých nominácií celého nášho regiónu Trnavy a Hlohovca," povedala pre TASR predsedníčka RKSaPA Ľudmila Valentovičová. "Sestry sme ocenili nielen pre ich profesionálny prístup a výsledky v práci, ale tiež pre ich nadštandardný prístup k pacientom," dodala. Máriu Dovičičovú ocenili za edukáciu pacientov o chirurgických zákrokoch, ktorí sa musia učiť žiť s vývodom, Máriu Hilkovičovú za skvalitnenie posledných chvíľ života zomierajúcim pacientom. Vrchná sestra Jana Hricisčová je nositeľkou Bieleho srdca za kvalitné vedenie pracoviska a odborné vedenie sestier.

RKSaPA v súčasnosti registruje 600 zdravotných sestier, v regióne ich v súčasnosti pracuje okolo 1000. Rovnako ako v ostatných krajoch aj v Trnave a Hlohovci je pre tento stav signifikantný záujem o prácu v zahraničí a stúpajúci priemerný vek sestier. RKSaPA pre nich pripravuje rad vzdelávacích podujatí, dnešné odovzdávanie Bielych sŕdc bolo spojené so seminárom na tému Ošetrovateľstvo včera a dnes z pohľadu sestry, na ktorom sa hovorilo najmä o ošetrovaní interných, chirurgických a pediatrických pacientov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: