Poliklinika v Senici stavila na prístrojové vybavenie a stabilizáciu kádrov

Za päťročné obdobie od vzniku Polikliniky v Senici sa podarilo stabilizovať zdravotníckych pracovníkov a naštartovať jej kvalitatívny rast.

Taký je záver výročnej hodnotiacej správy, ktorú na ostatnom zasadnutí tamojších mestských poslancov predkladala riaditeľka polikliniky Alena Kovačičová. Hospodárenie počas uplynulého roka hodnotí riaditeľka ako veľmi dobré. Odrazilo sa to podľa nej aj na minimálnom počte sťažností od pacientov, ktoré museli riešiť. Okrem toho spokojnosť ľudí so zdravotnou starostlivosťou potvrdila aj anketa, v ktorej vysoko hodnotia profesionalitu pracovníkov záchrannej služby, rýchlosť zásahov a správanie sa zdravotníkov k pacientom.

"Od minulého roka máme priamu komunikáciu aj s kardiocentrom v Bratislave. Už počas prevozu sanitkou pri podozrení na infarkt myokardu pacientovi natočíme EKG a posielame po sieti mobilného operátora kardiológovi, ktorý určí, kam ho sanitka zavezie. Či na špecializované pracovisko do Bratislavy, alebo do inej nemocnice. Zároveň sa na pacienta môžu pripraviť," pochválila svoj tím riaditeľka. Dodala, že takto vybavenú sanitku záchrannej služby majú ako jedni z prvých. "Pre záchranku sa snažíme urobiť maximum a získať čo najlepšie technické vybavenie," zdôraznila Kovačičová. "Máme dve sanitky, jednu sme získali pred dvoma rokmi, druhú teraz. Stála 2,4 milióna Sk (79.117 eur) a zakúpili sme ju z vlastných zdrojov. Technicky sú vybavené, dovolím si povedať, až nadštandardne, majú napríklad aj klimatizáciu," dodala.

V oblasti zabezpečenia a stabilizácie kádrov Alena Kovačičová dnes pre TASR povedala, že až na menšie nedostatky sa darí poskytovať lekárom dostatočné služby a ďalej ich rozvíjať. V súčasnosti riešia dostupnosť internetu pre všetky ambulancie len za minimálne prevádzkové náklady. Inštalujú klimatizáciu do ambulancií a podarilo sa im počas dvoch rokov vymeniť všetky okná a nainštalovať žalúzie v hodnote 8 miliónov Sk (263.722 eur). Vlani boli náklady na prevádzku senickej polikliniky 137 miliónov Sk (4.516.235 eur). Hospodárenie skončila so ziskom 1.207.000 Sk (39.789 eur). "Už sme sebestační. Ale pred piatimi rokmi sme začínali so stratou 1,3 milióna Sk (42.855 eur). Dnes možno povedať, že za rovnaké obdobie aj priemerný plat našich zdravotníckych pracovníkov vzrástol o 9000 Sk (297 eur), na 23.800 Sk (785 eur)," uzavrela riaditeľka polikliniky.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: