Potičný: FNsP podpísalo kolektívnu zmluvu so SOZ na pracovisku v Ružinove

Riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Bratislava Valerián Potičný podpísal dnes kolektívnu zmluvu so zástupcami Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb na pracovisku Ružinov.    

"Dohodli sme sa na 5-percentnom zvýšení tarifných platov pre nižší a stredný zdravotný personál. Pritom týmto zamestnancom sme zvýšili mzdy o 10 percent už v decembri. Ďalej sme sa dohodli, že lekárom zvýšime mzdy o 10 percent a 5 percent bude na diferencované odmeňovanie," povedal pre TASR Potičný.

Kolektívne vyjednávanie podľa riaditeľa nie je skončené. Vedenie FNsP bude rokovať s každou odborovou organizáciou samostatne. "Urobíme všetky právne kroky pre to, aby nebolo ohrozené zdravie človeka pri eventuálnom štrajku," zdôraznil.

Vedenie FNsP dnes rokovalo s členmi výboru LOZ na pracovisku Ružinov. LOZ požiadalo vedenie nemocnice o možnosť zorganizovať v piatok 31. marca o 14.00 hod. stretnutie členov LOZ v ružinovskej nemocnici. Všetci členovia LOZ by mali rokovať o návrhu kolektívnej zmluvy, ktoré predložilo vedenie FNsP pre pracovisko Ružinov. V piatok by sa mali rozhodnúť, či návrh kolektívnej zmluvy budú akceptovať. Ak návrh nebudú ochotní podpísať, vedenie FNsP požiada Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR o sprostredkovateľa pri kolektívnom vyjednávaní.

K dnešným vyhláseniam predsedu LOZ Mariana Kollára o zastrašovaní zamestnancov sa Potičný odmietol vyjadriť a žiada, aby prestal klamať.

Vedenie FNsP podľa Potičného musí zabezpečiť zdravotnú starostlivosť tak, aby pacienti nepocítili vnútorné napätie, ktoré vo FNsP v Bratislave existuje.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: