V Kúpeľoch Bojnice otvorili nový kúpeľný dom Lysec

V Kúpeľoch Bojnice otvorili nový kúpeľný dom Lysec
Zdroj: bigstockphoto.com

V Kúpeľoch Bojnice dali v minulom mesiaci do prevádzky nový kúpeľný dom s kapacitou 150 lôžok nadštandardného vybavenia. 

Do konca roka dostavajú druhú časť zariadenia, v ktorej pribudne ďalších 120 lôžok a komplexné kúpeľné a rehabilitačné zariadenia. Kúpele tak dosiahnu kapacitu vyše 900 lôžok. Investičné náklady pochádzajú z vlastných zdrojov, bez štátnej dotácie či prostriedkov z európskych fondov a po dokončení druhej časti budovy dosiahnu takmer pol miliardy korún (16.596.959 eur). Postupné uvádzanie kapacít do užívania sa podľa slov konateľa spoločnosti Slavomíra Eliáša osvedčilo, pretože napriek rozostavanej susednej budove je nový kúpeľný dom od začiatku tohto mesiaca do posledného miesta obsadený klientmi a pacientmi nielen zo Slovenska, ale aj z Rakúska, Nemecka či Poľska. Ide v prevažnej miere o samoplatcov, takže zisk v druhom polroku z nových kapacít očakávajú od 25 do 30 miliónov korún (od 829.848 do 995.818 eur). 

Majú už pripravené projekty na vybudovanie ďalšieho, na Slovensku údajne najmodernejšieho kúpeľného domu, vybaveného bazénmi a špičkovou kúpeľnou technológiou. Bude mať vyše 500 lôžok, z toho dve tretiny by mali byť apartmány. Náklady presiahnu 1 miliardu Sk (33.193.918 eur). S výstavbou chcú začať už v budúcom roku. Bude to však záležať od toho, či na mestskej samospráve dokážu v potrebnom čase vybaviť stavebné povolenie. Pri výstavbe kúpeľného domu Lysec totiž termíny nestíhali, hoci táto i plánovaná stavba je situovaná v areáli kúpeľov, na majetkovo vysporiadaných pozemkoch, s napojením na už stávajúce inžinierske siete, konštatoval Eliáš. Kúpele Bojnice už niekoľko rokov patria medzi najprosperujúcejšie kúpeľné zariadenia na Slovensku. Vlani dosiahli zisk približne 70 miliónov Sk (2.323.574 eur), ktorý využívajú na ďalšie investície. V Bojniciach úspešne liečia choroby pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách, ale aj po cievnych mozgových príhodách, degeneratívne choroby chrbtice a kĺbov a podobne.

Na snímke v popredí rozostavaná druhá časť kúpeľného domu Lysec. V Kúpeľoch Bojnice dali v minulom mesiaci do prevádzky nový kúpeľný dom s kapacitou 150 lôžok nadštandardného vybavenia. Do konca roka dostavajú druhú časť zariadenia, v ktorej pribudne ďalších 120 lôžok a komplexné kúpeľné a rehabilitačné zariadenia. Kúpele tak dosiahnu kapacitu vyše 900 lôžok.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: