Vstup do štrajku podpísalo asi 90 percent bratislavských zdravotníkov

Vstup do štrajku podpísalo asi 90 percent bratislavských zdravotníkov
Zdroj: bigstockphoto.com

Účasť na ostrom štrajku zdravotníkov potvrdilo svojim podpisom už približne 90 percent zdravotníckych pracovníkov v Bratislave, tvrdí šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marián Kollár. Termín a spôsob štrajku spresní LOZ v pondelok, uviedol dnes v rádiu Expres.

Potvrdil, že v prípade štrajku budú zdravotníci poskytovať len základnú zdravotnú starostlivosť. Za vyššie platy budú podľa neho bojovať aj zdravotníci v ďalších štyroch mestách na Slovensku. "Neviem v koľkých zariadeniach sa bude štrajkovať, ale som presvedčený, že po pár dňoch je v tom celé Slovensko," dodal Kollár.

Bratislavskí zdravotníci požadujú od vlády okamžité zvýšenie platov všetkým zdravotníckym pracovníkom najmenej o 25 percent. Žiadajú tiež zastaviť transformáciu verejných zdravotníckych zariadení na obchodné spoločnosti, zabezpečiť dostupnosť zdravotníckych služieb každému pacientovi a doplniť chýbajúce zdroje do zdravotníctva zo štátneho rozpočtu. Požiadavky vyplynuli z protestných stretnutí na pracoviskách Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, na ktorých si zamestnanci zvolili štrajkové výbory.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: