Najväčší slovenský internetový denník pre rodičov, www.rodinka.sk

Najväčší slovenský internetový denník pre rodičov, www.rodinka.sk
Zdroj: bigstockphoto.com

Najväčší slovenský internetový denník pre rodičov, www.rodinka.sk (podľa štatistík AIMmonitor takmer 130 000 reálnych uživateľov mesačne) uviedol začiatkom septembra veľkú inováciu grafiky i štruktúry.

Pod „priezvisko“ www.rodinka.sk sa hlásia už 4 samostatné weby.

Najstaršiemu z nich, 8-ročnému www.babetko.sk pribudli postupne traja súrodenci. Rodinka webov sa rozrástla o www.tehotenstvo.sk, www.detskechoroby.sk a www.zdravedieta.sk.

Nové, logické členenie nemotá návštevníka v bludisku a kvante informácií, ktoré web za 8 rokov nazbieral, ale prehľadne ho naviguje medzi redakčným i laickým obsahom, katalógmi, komunitným prostredím či službami.

Pri rýchlom hľadaní diagnózy na akútny problém dieťaťa poslúži interaktívna „postavička“ na webe www.detskechoroby.sk, alebo nápadito graficky spracovaná sekcia Prvá pomoc.

Dominantou webu www.zdravedieta.sk je online poradňa pediatra, ktorá nadväzuje na ďalších 15 odborných poradní. Tehotenstvo.sk obsahuje témy spojené s „deviatimi mesiacmi“, vrátane dômyselných kalkulačiek pre výpočet plodných dní, dátumu pôrodu, či výšky materského príspevku. Ucelená „Príručka pre rodiča“ sprevádza povinnosťami a nárokmi vo vzťahoch rodič, zamestnávateľ, poisťovňa či štát s linkami na potrebné tlačivá.

Spoločnosti Anasoft, ktorá technicky zabezpečuje chod portálu, zmigrovala obsahu zo starého publikačného systému v objeme viac ako 5 000 redakčných článkov v rekordne krátkom čase.

Portál www.rodinka.sk má i naďalej ambíciu zostať najväčším slovenský i-magazínom k aktuálnym témam života každej slovenskej rodiny u nás, či v zahraničí.

Autor článku: Eva Pavlíkova

Dátum zverejnenia: