Nemocnica F. D. Roosevelta je pripravená na prijatie pacientky v kóme

Personál banskobystrickej Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta je pripravený na prijatie Slovensky Lenky Kucharíkovej, ktorú majú po tom, ako pred asi tromi mesiacmi upadla na Taiwane do kómy previezť v nedeľu na Slovensko. Na prepravu dvadsaťdeväťročnej študentky čínštiny z Banskej Bystrice vyčlenil predseda vlády Robert Fico zo svojej rezervy 1,45 milióna Sk (48.131 eur). 

Prevoz pacientky vykoná firma International SOS, ktorá zabezpečí kompletný transport z taiwanskej nemocnice Chung Shan Medical University Hospital na letisko Viedeň. Odtiaľ ju sanitkou prevezú do nemocnice v Banskej Bystrici spolu s lekárskou asistenciou a potrebným zdravotníckym vybavením. "Zatiaľ nám neoznámili, kedy ju k nám prepravia a nepoznáme ani jej zdravotný chorej. Pacientku umiestnime na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde sú vytvorené adekvátne podmienky pre jej hospitalizáciu a poskytnutie kvalitnej zdravotnej starostlivosti," uviedol dnes pre TASR riaditeľ spomínanej nemocnice Ján Šulaj.

Podľa medializovaných informácií Lenka, ktorá čínštinu študovala približne tri a pol roka, upadla do kómy po tom, ako ju počas výletu v džungli pravdepodobne uštipol komár a nakazil japonskou encefalitídou. Na liečbu tejto choroby neexistuje liek, liečiť sa dajú iba symptómy ochorenie.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: