Kúpeľné domy majú dávno cenníky služieb zostavené v eurách

Vzhľadom na to, že kúpeľné domy na Slovensku majú stabilne okrem domácich hostí a pacientov aj zahraničnú klientelu, cenníky poskytovaných služieb sú dávno vedené aj v eurách. "Informačné systémy máme už nastavené na novú menu euro." Uviedla to Janka Zálešáková, prezidentka Zväzu slovenských liečebných kúpeľov a žriediel, ktorý z podnikateľských subjektov v brandži eviduje 25 členov.

Podľa jej slov v súčasnosti končia kúpeľné pobyty hostí, známe ako silvestrovské. Kúpeľné zariadenia sa už pripravujú na prijímanie pacientov, ktoré vysielajú zdravotné poisťovne. Prvých klientov poisťovní očakávajú po 15., resp. 20. januári.

Ak sa občan SR rozhodne ako samoplatca zavítať do niektorých kúpeľov napr. tento víkend, môže v rámci duálneho obehu (do 16. januára) uhradiť procedúry aj v slovenských korunách, ale zvyšná suma z platby mu bude vrátená v eurách. Pobyt však môže zaplatiť už novým platidlom, teda v eurách. Tam, kde sú nainštalované terminály, aj prostredníctvom platobných kariet, dodala.

Duálne zobrazenie cenníkov služieb v kúpeľných podnikoch v eurách aj v slovenských korunách bude platiť do konca tohto roka.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: