Pre zdravú pokožku inkontinentných pacientov

Prevencia akéhokoľvek ochorenia a jeho následkov je vždy efektívnejšia než ich následná liečba. Netýka sa iba peňaženky, ale aj zbytočného utrpenia zdravotne postihnutého a jeho okolia. Kým v minulosti pacienti postihnutí inkontinenciou nemali k dispozícii žiadne, alebo len veľmi jednoduché pomôcky, v súčasnosti sa im možnosti udržiavania hygieny stále rozširujú. Predovšetkým vývoj plienok je zameraný na jednoduchú manipuláciu, pohodlné nosenie a úplné predídenie podráždenia, začervenania pokožky a jej zápalom.

V týchto dňoch uviedol líder na trhu v oblasti ťažkej inkontinencie – spoločnosť Hartmann-Rico jedinečnú novinku. Ide o inkontinenčnú pomôcku MoliCare Premium Soft, ktorá je určená pre ťažšie formy úniku moču a stolice. Laboratórne štúdie preukázali, že množenie baktérií sa vďaka vyváženému pH 5,5 vo vrchnej časti savého jadra plienok obmedzí až o 99,9999 percent. Jeho baktericídny a bakteriostatický účinok zachová nenarušenú funkciu kože a tým zabráni účinkovaniu škodlivých vplyvov stolice a moču s následnými nežiaducimi účinkami.

„Vysoko savé trojvrstvové jadro zabezpečuje spoľahlivú absorpciu a vďaka špeciálnej látke CyDex aj účinnú neutralizáciu zápachu. Rýchlo odvádza a rozvádza tekutinu, pričom ju mení na gél a povrch plienky zostáva stále suchý. Priedušný materiál udržiava zdravú pokožku, keďže teplotu v nohavičkách znižuje až o 20 percent. Pokožka môže voľne dýchať a nedochádza k jej zapareniu,“ priblížila novinku Ing. Marica Laščeková, brand manažérka pre oblasť inkontinencie Hartmann-Rico.

Benefitom inkontinenčnej pomôcky sú aj nové lepítka na suchý zips. Umožňujú mimoriadne ľahkú manipuláciu a opakovateľnú použiteľnosť kdekoľvek na plienke. Kombinácia háčikov a lepiaceho pásika účinne bráni náhodnému rozlepeniu a zabezpečuje bezpečnú fixáciu pomôcky. Zdravotné sestry a ošetrujúci personál zaiste ocenia, že sa nelepia na rukavice.

Novinkou je aj jemný materiál po celej plienke. Z pohľadu komfortu nosenia sú plienky veľmi príjemné na dotyk. Pohodlne sa nosia a čo je nemenej dôležité, pri pohybe nešuštia.

Nie je plienka ako plienka

O vhodnom výbere plienok a pomôcok pre inkontinentných pacientov sa treba poradiť s lekárom alebo lekárnikom. Stačí napríklad nevhodne zvolená veľkosť. Vtedy ani plienka s najlepšími vlastnosťami nemusí splniť účel a z komfortu sa ľahko môže stať dyskomfort. Malo byť vo vašom záujme, či v záujme vašich blízkych, aby ste sa vedeli vyznať v spleti produktov a ich správnom použití. Nápomocná vám môže byť aj webová stránka www.hartmann.sk, kde získate bližšie informácie nielen o produktoch, ale aj o možnostiach riešenia zdravotných problémov spadajúcich do oblasti pôsobenia Hartmann-Rico. Radi vám ich bezplatne poskytnú aj na bezplatnej linke Modrý telefón 0800 100 150, kde si dohodnete aj zaslanie vzoriek zadarmo.

Ak trpíte vy alebo vaši blízki na inkontinenciu, tak si nenechajte ujsť ani pripravovanú osvetovú kampaň pod názvom Hartmann Tour, ktorá by sa mala uskutočniť v mesiacoch apríl až jún vo vybraných slovenských mestách. O presnom temíne a mieste konania vás budeme informovať aj na našom portáli – www.zzz.sk - v rubrike podujatia. Je to jedinečná príležitosť, kedy sa takisto budete môcť bezplatne poradiť so špecialistami spoločnosti Hartmann-Rico a lekárom o zdravotných problémoch, ktoré vás alebo vašich najbližších trápia. Určite tu získate aj cenné, zrozumiteľne podané informácie, ako ochoreniam predchádzať. Konzultovať budete môcť aj prípadnú ďalšiu efektívnu liečbu, tiež možnosť, ako zlepšiť kvalitu života pomocou moderných a účinných pomôcok.

Autor článku: Viola Tóthová

Dátum zverejnenia: