LPR ponúka v Centre pomoci už aj kurzy anglického jazyka

Onkologickí pacienti v Centre pomoci Ligy proti rakovine (LPR) začnú od mája navštevovať kurz anglického jazyka. Výučba bude prebiehať 2-krát týždenne v 50-minútových blokoch. "Študenti" budú rozdelení na 2 skupiny – začiatočníci a mierne pokročilí.

Výučba bude prebiehať Callanovou metódou, ktorá sa v súčasnosti považuje za efektívny spôsob výučby anglického jazyka, pričom výučba prebieha v neustálom tempe formou rýchlych otázok aj odpovedí. Študent je tak 100-percentne sústredený len na cudzí jazyk a buduje sa mu v podvedomí podmienený reflex. Callanova metóda je vhodná pre všetky jazykové úrovne. LPR v októbri minulého roka otvorila Centrum pomoci pre onkologických pacientov, ich blízkych, ale i širokú verejnosť. Cieľom programov a projektov centra je v prvom rade poskytovať rady a informácie pacientom a ich blízkym, ktorí hľadajú spôsob, ako sa zbaviť neistoty, úzkosti, stresu, ako si zlepšiť zdravotný stav a vrátiť sa do života. V Centre pomoci sú zároveň pripravované edukačné a informačné programy pre všetkých, ktorí chcú byť zdraví, chcú dbať na prevenciu a predchádzať ochoreniu.

K bezplatným službám v Centre pomoci patria: poradenská a informačná služba prostredníctvom Linky pomoci, rehabilitácia, relaxácia, pomoc pri zlepšovaní fyzického i psychického stavu, emocionálna a psychologická podpora, záujmové voľnočasové aktivity, odborné semináre a kurzy, workshopy so zameraním na prevenciu či spoločenské podujatia. TASR o tom dnes informovala Martina Myjavcová PR a projektový manager Liga proti rakovine SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: