Literárna súťaž má priblížiť úskalia ľudí trpiacich sklerózou multiplex

Už len necelý mesiac sa možno zapojiť do literárnej súťaže Môj život so sklerózou multiplex, ktorú vyhlásilo občianske združenie Podpora a nádej. Môžu tak urobiť nielen pacienti trpiaci degeneratívnym neurologickým ochorením skleróza multiplex, ale aj najbližší príbuzní a známi, ktorí majú častokrát iný pohľad na život s týmto ochorením. TASR o tom dnes informovala Lele Zemanová z farmaceutickej spoločnosti Bayer, ktorá je spoluorganizátorom súťaže.

Cieľom je priblížiť ostatnej verejnosti úskalia ľudí, ktorí trpia týmto ochorením a ich pozitívny prístup k riešeniu každodenných problémov. Literárne príspevky, ale aj rôzne fotografické či obrazové materiály, ktoré budú slúžiť ako ilustračný podklad do pripravovanej knižky, môžu záujemcovia zasielať do 31. mája 2009 na e-mailovú adresu občianskeho združenia Podpora a nádej. Súťaž bude hodnotiť odborná porota zložená z novinára, literárneho vedca, kritika, neurológa, pacienta a zástupcu spomínanej farmaceutickej spoločnosti.

Príspevky do literárnej súťaže Môj život so sklerózou multiplex majú byť v rozsahu maximálne troch strán formátu A4. Cieľom súťaže je vytvorenie samostatnej knižnej publikácie, ktorá bude distribuovaná medzi pacientov s týmto ochorením, ale tiež aj voľno predajná. Kniha bude odborne editovaná a prispeje k ďalšiemu zviditeľneniu a pozitívnemu prístupu k tomuto ochoreniu. Výťažok z predaja bude slúžiť na aktivity pacientov so sklerózou multiplex.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: