Aj v prípade plastických operácií sa dá hovoriť o sezónnosti

Centrám plastickej chirurgie v týchto dňoch odbúdajú pacienti. Sami za zhodujú na tom, že to nie zapríčinené ani tak finančnou a hospodárskou krízou ako skôr sezónnosťou. Určité typy operácií sú totiž spojené s rôznymi obmedzeniami, ako napríklad nosenie fixačno - modelačnej bielizne po zákroku. Ideálne na leto nie sú ani tie zákroky, po ktorých človek nemôže ísť na slnko, resp. nemôže prísť na zákrok opálený.

"Tak ako aj v iných krajinách aj my sme zaznamenali jemný pokles plastických operácií. Čo však nie je možné teraz vyhodnotiť, či je to v súvislosti s krízou, alebo je to v súvislosti s ročným obdobím, pretože každoročne v tomto období zhruba od mája do septembra pociťujeme pokles záujmu o estetické operácie," uviedla pre TASR lekárka a riaditeľka súkromnej kliniky korekčnej dermatológie, laserovej medicíny a plastickej chirurgie Esthetic Alexandra Novotná.

Pokles pacientov z dôvodu sezónnosti zaznamenalo aj Medical centrum v Bratislave. Typickými operáciami, ktoré chcú pacienti stihnúť do dovolenkového obdobia, je najmä zväčšovanie prsníkov či odsávanie tuku. Naopak, počas letných mesiacov využívajú služby plastických chirurgov najmä žiaci a študenti, ktorí chcú čas prázdnin využiť na absolvovanie operácií. Záujem je tiež o odstraňovanie materských znamienok. Centrum tiež pripustilo, že úbytok pacientov môže byť relatívny, nakoľko vzniká v tomto smere medicíny stále väčšia konkurencia. Naopak, trend turistiky cudzincov za plastickými operáciami na Slovensku narastá. Medical centrum pripúšťa, že je to spôsobené aj s prechodom Slovenska na novú menu. Najčastejšími zahraničnými klientmi sú podľa Novotnej Angličania. So zahraničnou klientelou má centrum bohaté skúsenosti aj napriek tomu, že smerom von nerobí žiadnu aktívnu inzerciu. Slovenské centrá vyhľadávajú kvôli anonymite, predovšetkým však kvôli vysokému štandardu starostlivosti za neporovnateľne nižšie ceny ako v zahraničí a kratšie čakacie doby.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: