Detská pohotovosť na bratislavských Kramároch má nové priestory

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) na bratislavských Kramároch otvorí v utorok 26. mája za prítomnosti ministra zdravotníctva Richarda Rašiho nové priestory Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) pre deti z hlavného mesta a zo západného Slovenska. Mesačne ju navštívi okolo 1100 detských pacientov.

Nemocnica si prestavbu pohotovosti financovala aj z vlastných zdrojov. Ambulancie a čakárne budú vybavené germicídnymi žiaričmi zabezpečujúcimi zdravšie prostredie. Pre malých pacientov sú pripravené aj nové polohovateľné lôžka a vyšetrovacie stoly. Úplne nové zariadenie a vybavenie pohotovosti len málo pripomína nemocničné prostredie. "Aj to bolo cieľom modernizácie a vynovenia pohotovosti. Vďaka týmto úpravám môžeme poskytovať zdravotnú starostlivosť v krajšom prostredí a deťom aj ich rodičom aspoň spríjemníme čakanie na ošetrenie," hovorí riaditeľ DFNsP Daniel Žitňan. "Úprava priestorov LSPP je len prvým krokom v budovaní oddelenia urgentného príjmu v DFNsP, ktorý bude dokončený po získaní dostatočného množstva finančných prostriedkov a bude obsahovať aj ambulancie Ústavnej pohotovostnej služby - chirurgickú, pediatrickú a ušno-nosovo-krčnú a v konečnej fáze aj expektačné lôžka," dodal.

LSPP v nemocnici funguje od roku 2005. Deťom od narodenia až do 18 rokov je k dispozícii denne od 19.00 do 7.00 h ráno. Počas dňa až do 15.00 h zabezpečujú nepretržitú starostlivosť v rámci Detskej pohotovosti klinické ambulancie a do 19.00 h Ústavná pohotovostná služba.
TASR informovala dnes hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: