FNsP je pripravená od 1. mája zvýšiť platy o desať percent

FNsP je pripravená od 1. mája zvýšiť platy o desať percent
Zdroj: bigstockphoto.com

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave je podľa jej riaditeľa Valeriána Potičného pripravená od 1. mája zvýšiť platy o desať percent.

Na tomto zvýšení platov sa 19. apríla dohodli predstavitelia Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb a Asociácie fakultných nemocníc formou podpísania Kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa.

Potičný poukázal na to, že manažment FNsP už vlani v decembri mimo kolektívneho vyjednávania zvýšil mzdy strednému a nižšiemu personálu približne o desať percent. V rámci normálneho vyjednávania vedenie FNsP ponúkalo zvýšenie miezd v tomto roku o päť percent pre stredný zdravotnícky personál a ostatných a o 15 percent pre lekárov. "Vlani sme lepšie hospodárili a zároveň sme vyjednali lepšie zmluvy so zdravotnými poisťovňami," vyhlásil Potičný.

Minulý rok FNsP vynaložila na mzdy a odvody 1,5 miliardy korún. Mesačne podľa Potičného ide na mzdy priemerne okolo 125 miliónov korún, vrátane odvodov. Táto suma sa zvýši približne o 12,5 milióna korún.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: