Slovenskí záchranári brali takmer všetky medaily

V zdravotníckej Rallye Rejvíz, súťaži pre posádky zdravotníckych záchranných služieb, cez víkend v okrese Šumperk na severe Moravy triumfovali slovenské posádky.

V národnej súťaži posádok bez lekára, ktorá bola určená pre tímy z ČR a SR, všetky tri prvé priečky obsadili Slováci: prvé miesto s veľkým náskokom získala dvojica z Rescue Systému Žilina, druhá bola posádka RZP Trenčín a tretí bol tandem zo spoločnosti Falck Záchranná z Košíc. Ako TASR informoval hovorca súťaže Jiří Pavlík, zo záchrannej služby Moravskosliezskeho kraja, dve z troch prvých cien získali slovenské posádky aj v národnej súťaži posádok s lekárom. Pohár pre víťaza získal tím Life Star Emergency a strieborní skončili záchranári z EMS Vysoké Tatry.

V medzinárodnej súťaži si prvenstvo vybojoval tím Flagler County z americkej Floridy, druhá bola posádka z českej Jihlavy a tretí skončil záchranársky tím amerických hasičov z New Yorku. V súťaži zdravotníckych záchranárov Rallye Rejvíz posádky zasahovali pri simulovaných výjazdoch v denných aj nočných etapách. Ich úlohou bola napríklad záchrana dieťaťa, ktoré spadlo zo strechy, záchrana topiacej sa osoby, poskytnutie pomoci po zásahu elektrickým prúdom, osobe zranenej pri dopravnej nehode, pomoc schizofrenikovi so samovražednými sklonmi, ale aj osobe, ktorú zasiahlo rádioaktívne žiarenie.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: