Klasická hudba potešila pacientov i zamestnancov Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice

Známe diela klasickej hudby v interpretácii Komorného orchestra Štátnej filharmónie Košice pod vedením Karola Petrócziho si mohli dnes predpoludním vypočuť pacienti a zamestnanci Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice priamo vo vestibule Pavilónu zdravia na Rastislavovej ulici. Koncert vniesol trochu radosti a krásy hudby do nemocničného prostredia, pričom klasická hudba spestrila deň pacientom i personálu a zlepšila náladu všetkým, ktorí šli okolo. Veľmi pozitívne vnímali koncert aj samotní hudobníci, pre ktorých je koncertovanie mimo koncertnej sály samozrejme celkom inou skúsenosťou.

V nemocnici odznela Podprockého Suita Rediviva, Mozartovo Divertimento, Marcellova Introdukcia, Janáčkova Suita a Brittenova Simple Symphony. Možnosť vypočuť si diela majstrov v podaní Komorného orchestra ŠfK na netradičnom mieste si nenechalo ujsť bezmála sto ľudí. Krásne a liečivé tóny klasickej hudby pozitívne naladili všetkých - chorých i zdravých. Personálu nemocnice, pacientom i jej návštevníkom ponúkli odpútanie sa zo všednosti a rutiny bežného dňa, takže aspoň nachvíľu pozabudli na zdravotné či pracovné problémy.

Touto cestou chceme vyjadriť vďaku Komornému orchestru Štátnej filharmónie Košice za krásny koncert, ktorý bol už druhým v poradí vo fakultnej nemocnici. Prvý sa uskutočnil vlani v júni a teší nás, že sa z tohto podujatia už stáva tradícia.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: